Робота. Зарплата. Пенсії, Податки та законодавство, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В Україні УБД мають право на доплату до пенсії

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: пенсії, доплати, УБД

  В Україні військові, які мають статус учасника бойових дій, мають право на доплату до пенсії у розмірі 25% прожиткового мінімуму для тих, хто втратив працездатність. На даний момент це 523,25 грн.

  9790_630_360_1611754369-9.jpg (87.52 Kb)


  Про це повідомляє видання " На пенсії". Так, така доплата встановлюється незалежно від виду пенсії. На сьогоднішній день розмір зазначеного прожиткового мінімуму становить 2093 грн., отже розмір зазначеної надбавки – 523,25 грн.

  "Це передбачено Законом "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". При цьому загальний розмір пенсії з усіма надбавками в учасника бойових дій не може бути нижчим за 210% зазначеного прожиткового мінімуму, тобто не нижчим за 4395,30 гривні. Це передбачено постановою Кабінету Міністрів №656 від 28 липня 2010 року (у редакції від 16 липня 2021 року)”, – зазначає видання.

  До речі, мінімальну пенсію у 2024 році збільшать із 2093 грн до 2361 грн. При цьому максимальну пенсію збільшать на понад 2,6 тис. – до 23 610 грн. І це погана новина. За 2022, 2023 та 2024-й ціни, з урахуванням закладених прогнозів, зростуть на 52,2%. Тобто лише для того, щоб наступного року підвищення пенсій компенсувало зростання цін, мінімальна виплата має становити 2944 грн.

  Мінімальну зарплату та мінімальну пенсію затверджують у проекті бюджету, ці показники розраховує Міністерство фінансів, а потім мають узгодити з Кабміном, затвердити у парламенті. Традиційно між Мінсоцем та Мінфіном відбувалася затяжна конкурентна боротьба. Мінсоц намагався підняти пенсії та зарплати якомога вище, а Мінфін, побоюючись роздмухування бюджету та посилаючись на позицію "міжнародних партнерів", намагався обмежити підвищення.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Підбираємо найкращі акції для купівлі у 2024 році Підбираємо найкращі акції для купівлі у 2024 році
Інвестування може стати захопливим та прибутковим заняттям, але лише за умови грамотного підходу. Сучасний ринковий гравець отримує доступ до численни...
Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют
Унікальний інструмент, що дозволяє відновлювати Seed Phrase (фразу для відновлення доступу до криптовалютного гаманця), вразив світ криптовалют. Seed ...
Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner
Отримуйте щоденний пасивний дохід у світі криптовалют за допомогою SunMiner - провідного постачальника обчислювальної техніки.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми