Робота. Зарплата. Пенсії, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

НБУ спрогнозував рівень безробіття на 2023-2025 роки

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: НБУ, рівень безробіття, прогноз

  Рівень безробіття в Україні знижується, проте повільно. Одна з головних причин — кваліфікаційні диспропорції.

  6121_011990_n1.jpg (75.24 Kb)


  Про це повідомляє Національний банк України.

  «Під час війни зріс попит на одні спеціальності та впав на інші. Дуже часто шукачі роботи пропонують одні навички, а роботодавці потребують інших. У результаті бізнес відчуває чималі труднощі із закриттям вакантних позицій», — сказано в повідомленні.

  Серед нових вакансій сьогодні переважають робітничі професії, логістика та продажі. Також активніше шукають спеціалістів у галузях охорони здоров’я та освіти.

  «Проблем із персоналом, звісно, додає вимушена міграція, спричинена війною», — додають в Нацбанку.

  Однак, як зазначає регулятор, пожвавлення економіки все ж сприяє поступовому відновленню ринку праці.

  «Конкуренція за працівників зростає і підштовхує бізнес до підвищення заробітних плат. Про це свідчать як податкові дані, так і дані сайтів із працевлаштування. Згідно з опитуваннями, самі підприємства теж очікують подальшого підвищення витрат на оплату праці», — кажуть в НБУ.

  НБУ прогнозує на 2023−2025 роки поступове скорочення безробіття та зростання зарплат українців як у номінальному, так і реальному вимірах.

  Післявоєнна відбудова України створить умови для стійкого зростання зайнятості та доходів.

  Нагадаємо, за даними Нацбанку, у липні 2023 року кількість зареєстрованих безробітних впала до 112,3 тисячі, серед яких 80,5 тисячі - жінки. Рік тому було 296,7 тисячі безробітних. Кількість зареєстрованих безробітних, які отримують допомогу з безробіття, впала за рік з 244,4 до 47,2 тисячі осіб. Потреба роботодавців у працівниках заміщення вільних робочих місць (вакантних посад) становить 47,5 тисяч. Навантаження одне вільне місце становить 2,0.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют
Унікальний інструмент, що дозволяє відновлювати Seed Phrase (фразу для відновлення доступу до криптовалютного гаманця), вразив світ криптовалют. Seed ...
Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner
Отримуйте щоденний пасивний дохід у світі криптовалют за допомогою SunMiner - провідного постачальника обчислювальної техніки.
Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми