Робота. Зарплата. Пенсії, Податки та законодавство, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Зарплати чиновникам в Україні можуть урізати

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: зарплати держслужбовців

  Українським держслужбовцям із 1 січня 2024 року можуть почати по-новому встановлювати зарплати. Зокрема, в Кабміні хочуть посилити роль посадового окладу й усунути зловживання під час нарахування додаткових виплат та премій.

  7725_891f23b-zarplaty-chinovniki-2-690.jpg (28.47 Kb)


  Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він зазначив:

  відповідний законопроєкт уже пройшов перше читання у Верховній Раді;
  держбюджет України на 2024 рік готують "з урахуванням нових підходів";
  встановлювати зарплати держслужбовцям планують на основі класифікації посад.
  "Зміни в оплаті праці спрямовані на зменшення диспропорцій. А також справедливий підхід до встановлення заробітної плати державних службовців", – сказав прем'єр.

  Зарплати чиновникам можуть урізати

  Водночас у Верховній Раді також зареєстровано законопроєкт № 9565, яким, зокрема, пропонується на час воєнного стану обмежити сумарний місячний заробіток посадових осіб 15 мінімальними зарплатами (у 2023 році це 100,5 тис. грн) – включно з різними надбавками, преміями та ін. Виняток хочуть зробити лише для:

  службовців ЗСУ та інших військових формувань;
  співробітників правоохоронних та розвідувальних органів, які виконують функції із забезпечення оборони держави.
  Також пропонуються обмежити 15 мінімалками і зарплати керівників держпідприємств. А також підприємств комунальної власності.

  Українцям не вистачає грошей

  Водночас, як засвідчило опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), для задоволення всіх своїх потреб у червні-2023 українці потребували медіанного доходу (того, що в середині ряду зарплат – тобто 50% населення отримує менше від цієї цифри, а 50% більше) в 12 750 грн на місяць на особу. Проте більшість такого доходу не має – відповідно, їм доводиться обмежувати себе у тих чи інших речах.

  Так, 43,5% опитаних констатували, що їхні доходи відчутно нижчі за бажаний рівень. Ще 25,5% сказали, що вони дещо нижчі. Тобто для задоволення всіх потреб грошей не вистачає 69% українців.

  Отримують стільки, скільки їм потрібно, лише 21,9%. Доходи 6,3% жителів країни трохи перевищують їхні потреби. І лише у 2,6% вони суттєво вищі.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют
Унікальний інструмент, що дозволяє відновлювати Seed Phrase (фразу для відновлення доступу до криптовалютного гаманця), вразив світ криптовалют. Seed ...
Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner
Отримуйте щоденний пасивний дохід у світі криптовалют за допомогою SunMiner - провідного постачальника обчислювальної техніки.
Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми