Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Кому можуть припинити виплату пенсії за кордоном

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: пенсія

  Якщо протягом шести місяців не забирати пенсію, її виплата припиняється.

  08_98798.jpg (69.04 Kb)


  Пенсійний фонд України дав роз’яснення щодо того, як українцям, які виїхали з країни не втратити пенсії від держави.

  Пенсійний фонд повідомляє, що відповідно до статті 49 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" у разі неотримання призначеної пенсії протягом 6 місяців підряд її виплата припиняється.

  "Щоб поновити пенсійну виплату, необхідно особисто звернутися до обраного сервісного центру Пенсійного фонду України із заявою та пред’явити документ, що посвідчує особу", - йдеться у відповіді фонду.

  Бюрократичні складнощі
  Разом з тим громадяни, які тимчасово проживають за кордоном та отримали там тимчасовий захист або статус біженця, мають можливість надіслати заяву про поновлення виплати пенсії із необхідними документами поштою на адресу територіального органу Пенсійного фонду України.

  Зокрема, до заяви про поновлення пенсії додаються копії паспорту, документів про отримання тимчасового захисту або статусу біженця та про реєстрацію місяця тимчасового проживання / перебування особи за кордоном (з перекладом), обов’язково надається оригінал документа про посвідчення факту, що фізична особа є живою.

  Проте, документи мають бути оформленні належним чином. Зокрема, копії зазначених документів мають бути засвідчені дипломатичним представництвом або консульською установою України або нотаріально.

  Також повідомляється, що отримати поновлену пенсію можна на рахунок, відкритий в уповноваженому українському банку (якщо є такий) або у Польщі (як у випадку із прикладом жінки з Маріуполя), міжнародним поштовим переказом. Для отримання поштового переказу необхідно надіслати до АТ "Укрпошта" заяву в паперовій або електронній формі.

  Окрім цього, якщо з країною тимчасового перебування укладено договір (угоду) про пенсійне (соціальне) забезпечення, є можливість перевести виплату пенсії до цієї країни.

  Українці в Польщі
  Із середини серпня, українці, які раніше отримували пенсії та соціальні виплати в "Укрпошті", отримали можливість забирати кошти закордоном.

  Наразі проект охоплює тих пенсіонерів, що перебувають в Польщі, але згодом послуга розшириться й на інші країни.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют
Унікальний інструмент, що дозволяє відновлювати Seed Phrase (фразу для відновлення доступу до криптовалютного гаманця), вразив світ криптовалют. Seed ...
Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner
Отримуйте щоденний пасивний дохід у світі криптовалют за допомогою SunMiner - провідного постачальника обчислювальної техніки.
Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми