Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Які умови праці пропонують в Польщі українцям

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: робота, Польща

  Українці, які шукають роботу в Польщі, часто одержують найгірші робочі місця, які не мають попиту серед поляків. Працювати доводиться по 12 годин із мінімальним окладом, при цьому часто роботодавці вводять штрафи, можуть звільнити без причин та загрожують співробітникам депортацією.

  7776_71937.jpg (181.83 Kb)


  Це випливає з відгуків українців у спеціалізованій групі у Facebook. "За 12 годин роботи дві перерви по 15 хвилин, робота у дуже швидкому темпі, жах просто", – розповідає українка про умови роботи на складі. Також українцям пропонують роботу на підприємствах, які виробляють вінки.

  "Ялинка в хімії, в горлі від цього першить, руки пухнуть, бо треба натягувати дріт", – розповідає про умови роботи українка. Також серед вакансій – робота на складах косметики.

  "Дорога до роботи майже дві години в один бік. Якщо робота на 6.00, то підйом о 3.00, бо о 3.50 автобус. Їдальня маленька, місця мало, часто доводилося їсти на перервах стоячи", – скаржиться українка.

  При цьому робота в супермаркетах, як зазначають українці, є значно простішою. "Працювала у Вроцлаві у супермаркеті "Карфурд", викладала овочі та фрукти, та й інший товар на полиці. Робота неважка. Прекрасний колектив, гарне ставлення як поляків, так і українців. Завжди з розумінням ставилися. Залишила роботу лише тому, що закінчилась вчительська відпустка в ліцеї в Україні", – згадує українка.

  Як знайти роботу і не стати жертвою обману

  Марія Кузенко, керівниця відділу легалізації Міграційної платформи EWL, розповідає: переважно жертвами шахраїв стають українці, які вперше приїжджають на роботу до Польщі та не знають правил легалізації та працевлаштування. Серед поширених схем:

  робота без оформлення. Якщо факт нелегального працевлаштування з'ясується, це може стати причиною для депортації.
  обіцянки "особливих" умов. Українцям пропонують хороші умови проживання та зарплату. Однак опісля дають зарплату нижчу, а роботу важчу, сподіваючись, що працівник погодиться і на таке.
  фальшиві оголошення. "Роботодавець" в інтернеті просить заповнити анкети, надати документи, а потім використовує їх для того, щоб заволодіти рахунком співробітника.
  Анна Джоболда, директорка департаменту рекрутації міжнародного агентства з працевлаштування Gremi Personal, розповідає: у Польщі великі підприємства не беруть людей безпосередньо, вони шукають працівників через агенції праці. І це єдиний можливий легальний спосіб знайти роботу, якщо йдеться про велике підприємство.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют
Унікальний інструмент, що дозволяє відновлювати Seed Phrase (фразу для відновлення доступу до криптовалютного гаманця), вразив світ криптовалют. Seed ...
Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner
Отримуйте щоденний пасивний дохід у світі криптовалют за допомогою SunMiner - провідного постачальника обчислювальної техніки.
Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми