Робота. Зарплата. Пенсії, Тарифи. Ціни. Штрафи, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Тіньова зайнятість: скільки втрачає держбюджет України

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: штрафи, неоформлення працівника

  Тіньова зайнятість в Україні сягає 9% від кількості працівників.

  9916_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)


  Через те, що не всі роботодавці декларують трудові відносини, державний бюджет України втрачає близько 100 млрд грн щороку. Штрафи передбачені від 67 тис. до 200 тис. грн. Про це сказав перший заступник начальника Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Андрій Харченко в ефірі "Українське радіо".

  З 16 червня Держпраці дозволили проводити позапланові перевірки, зокрема, щодо незадекларованої праці, сказав посадовець.

  Роботодавець, який свідомо ухиляється від оформлення працівників, може бути притягнутий до адміністративної і кримінальної відповідальності. Можуть накласти штраф.

  "Штраф за одного неоформленого працівника 67 тисяч гривень. Якщо ж будуть виявлені факти, що роботодавець вчиняє таке правопорушення повторно, то штраф збільшується втричі – 200 тисяч гривень", – розповів Харченко.

  Найбільші ризики використання незадекларованої праці – у закладах громадського харчування, торгівлі, будівництві та сільському господарстві, сказав посадовець.

  Порадив звертатися до Держпраці, якщо роботодавець відмовляється від укладення трудового договору.

  "Є можливість укладення строкового трудового договору навіть на місяць", – сказав Харченко.

  Тому працівникові краще вимагати від роботодавця укладення такого договору.

  "Працівник повинен розуміти, що, укладаючи трудовий договір, крім пільг, які передбачені йому як бонуси за виконану роботу, на нього поширюються і правила трудового розпорядку. Тобто у працівника фіксований робочий день, він має вихідні та оплачувані відпустки та лікарняні", – пояснив посадовець.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют
Унікальний інструмент, що дозволяє відновлювати Seed Phrase (фразу для відновлення доступу до криптовалютного гаманця), вразив світ криптовалют. Seed ...
Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner
Отримуйте щоденний пасивний дохід у світі криптовалют за допомогою SunMiner - провідного постачальника обчислювальної техніки.
Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми