Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Хто з українців може розраховувами на пенсію у розмірі близько 10 тисяч

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: пенсія, розрахунок

  В Україні на пенсію у розмірі близько 10 тис. грн можуть розраховувати лише ті українці, які за умов наявності 35 років стажу мали зарплату у розмірі в 2,2 рази вищу за середню (зараз це близько 31,1 тис. грн). За середньої зарплати пенсія буде у розмірі 4,5 тис. грн.

  2119_98798.jpg (69.04 Kb)


  Про це йдеться у матеріалі. Формула розрахунку пенсій передбачає, що стаж українця у роках множать на середню зарплату по країні за три роки (12 157 грн), на співвідношення власної зарплати до середньої та на 1%. Фактично за кожний відпрацьований рік можна отримати 1% розрахункового заробітку у вигляді пенсії.

  Розрахунковий заробіток при цьому значно нижчий за вашу останню зарплату. Припустимо, зараз, за даними ПФУ, середня зарплата становить 13 423 грн. Якщо ваша зарплата становить 26 846 грн, ваш коефіцієнт заробітку становитиме 2. Цю цифру помножать на середню зарплату по країні за три останні роки. Тобто вам порахують зарплату 24 314 грн.

  Щоб отримати 50% розрахункового заробітку, працювати доведеться і після 60-річчя, а загальний стаж має становити 50 років. Є ще одна велика проблема: із мінімальною зарплатою можна розраховувати лише на мінімальну пенсію. Нині це 2093 грн.

  Якщо ви отримуєте частину зарплати в конверті, ви не можете розраховувати на високу пенсію. У кращому випадку ви заробите на мінімальну виплату на момент виходу на заслужений відпочинок.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми