Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Воїнам ЗСУ готують нові зарплати

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: зарплата

  В Україні запропонували альтернативу законопроєкту щодо повернення 30 тис. грн доплат військовим. Крім виплат за виконання бойових та спеціальних завдань, документ передбачає доплати для строковиків, курсантів та інструкторів.

  6260_1556035560_atoo.jpg (52.19 Kb)


  Відповідний законопроєкт зареєстровано у Верховній Раді за № 9342. Як пояснив перший заступник голови комітету ВР з питань податкової політики Ярослав Железняк ("Голос"), документом пропонується:

  під час військового стану військовослужбовцям щомісячно виплачувати додаткову винагороду від 30 тис. до 100 тис. грн. пропорційно до часу виконання бойових (спеціальних) завдань у порядку, розмірах та на умовах, встановлених Кабінетом Міністрів;
  строковикам виплачувати 6000 грн на місяць пропорційно до часу проходження військової служби;
  курсантам виплачувати додаткову винагороду 2350 грн на місяць;
  розмір додаткової винагороди для інструкторів встановити залежно від рівня, інтенсивності та напрямів підготовки (від 10 тис. до 30 тис. грн), який визначається керівниками сектору безпеки та оборони України;
  передбачити доплати 6000 грн на місяць також для військовослужбовців, які отримали травму (поранення, контузію, каліцтво) під час ведення бойових дій та зарахованих у розпорядження командира під час тимчасової непридатності до військової служби.
  "Орієнтовно це потягне витрати до 10 млрд грн із бюджету. Цього року це 1,9 млрд грн до кінця року, але це без урахування доплати інструкторам", – зазначив Железняк. Терміни ухвалення законопроєкту нардеп поки не прогнозує.

  Нагадаємо, депутати Ради раніше проголосували за повернення військовим виплат 30 тис. грн не лише на передовий. Однак на це необхідна сума 154 млрд грн лише на 2023 рік. А в ухваленому ВР законопроекті прописані джерела лише 2% необхідного фінансування. Тому документ так і не було підписано спікером ВР та президентом України.

  Крім того, до парламенту звернулися головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний та міністр оборони Олексій Рєзніков. Вони попросили зупинити просування згаданого законопроєкту, а натомість розробити новий, більш реалістичний для реалізації пакет документів. Також Залужний та Рєзніков закликали політиків не спекулювати на темі виплат військовим.

  У результаті в Раді з'явилася робоча група, яка пообіцяла підготувати пакет документів. Передбачається, що це буде "стимуляційний пакет", який наведе лад у питаннях зарплат та премій для військовослужбовців.

  З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну доплату в 30 тис. грн отримували захисники, що знаходяться поряд з лінією фронту, на блокпостах або на бойовому чергуванні. Але у лютому-2023 список одержувачів урізали. Зокрема, цю суму перестали платити бійцям у тилу та тим, хто служить близько до передової, але не безпосередньо на нулі.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми