Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Воїнам ЗСУ готують нові зарплати

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: зарплата

  В Україні запропонували альтернативу законопроєкту щодо повернення 30 тис. грн доплат військовим. Крім виплат за виконання бойових та спеціальних завдань, документ передбачає доплати для строковиків, курсантів та інструкторів.

  6260_1556035560_atoo.jpg (52.19 Kb)

  Відповідний законопроєкт зареєстровано у Верховній Раді за № 9342. Як пояснив перший заступник голови комітету ВР з питань податкової політики Ярослав Железняк ("Голос"), документом пропонується:

  під час військового стану військовослужбовцям щомісячно виплачувати додаткову винагороду від 30 тис. до 100 тис. грн. пропорційно до часу виконання бойових (спеціальних) завдань у порядку, розмірах та на умовах, встановлених Кабінетом Міністрів;
  строковикам виплачувати 6000 грн на місяць пропорційно до часу проходження військової служби;
  курсантам виплачувати додаткову винагороду 2350 грн на місяць;
  розмір додаткової винагороди для інструкторів встановити залежно від рівня, інтенсивності та напрямів підготовки (від 10 тис. до 30 тис. грн), який визначається керівниками сектору безпеки та оборони України;
  передбачити доплати 6000 грн на місяць також для військовослужбовців, які отримали травму (поранення, контузію, каліцтво) під час ведення бойових дій та зарахованих у розпорядження командира під час тимчасової непридатності до військової служби.
  "Орієнтовно це потягне витрати до 10 млрд грн із бюджету. Цього року це 1,9 млрд грн до кінця року, але це без урахування доплати інструкторам", – зазначив Железняк. Терміни ухвалення законопроєкту нардеп поки не прогнозує.

  Нагадаємо, депутати Ради раніше проголосували за повернення військовим виплат 30 тис. грн не лише на передовий. Однак на це необхідна сума 154 млрд грн лише на 2023 рік. А в ухваленому ВР законопроекті прописані джерела лише 2% необхідного фінансування. Тому документ так і не було підписано спікером ВР та президентом України.

  Крім того, до парламенту звернулися головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний та міністр оборони Олексій Рєзніков. Вони попросили зупинити просування згаданого законопроєкту, а натомість розробити новий, більш реалістичний для реалізації пакет документів. Також Залужний та Рєзніков закликали політиків не спекулювати на темі виплат військовим.

  У результаті в Раді з'явилася робоча група, яка пообіцяла підготувати пакет документів. Передбачається, що це буде "стимуляційний пакет", який наведе лад у питаннях зарплат та премій для військовослужбовців.

  З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну доплату в 30 тис. грн отримували захисники, що знаходяться поряд з лінією фронту, на блокпостах або на бойовому чергуванні. Але у лютому-2023 список одержувачів урізали. Зокрема, цю суму перестали платити бійцям у тилу та тим, хто служить близько до передової, але не безпосередньо на нулі.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Як працює реклама у Telegram? Як працює реклама у Telegram?
Реклама у Telegram стає дедалі популярнішою завдяки унікальним можливостям платформи. Ось ключові аспекти роботи реклами в цьому месенджері.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми