Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Порівняння офіційних та неофіційних доходів українців

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: доходи

  Розроблюваний Міністерством фінансів законопроєкт про непрямі методи податкового контролю громадян буде передбачати «зіставлення реального способу життя фізичної особи з наявною податковою інформацією про отримані нею доходи і сплачені з них податки».

  3907_001-202-825x460.jpg (62.98 Kb)


  Органи контролю будуть зіставляти реальне життя і доходи всіх фізосіб-платників податку.

  Таку відповідь UBR.ua отримав від Міністерства фінансів. Зокрема, редакція поставила запитання, чи буде податкова відповідно до норм законопроєкту перевіряти лише великі витрати.

  Нагадаємо, раніше голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев пояснював наслідки перевірки витрат податковою: у разі, якщо контролери виявлять розбіжність між доходами і витратами, то попросять платника податків пояснити, з яких коштів були здійснені ті чи інші витрати.

  Якщо він не зможе підтвердити легальність коштів, то повинен буде сплатити з непідтвердженої суми 18% ПДФО.

  Підтвердити витрати, за словами Гетманцева, платник податків зможе витратами за все життя. Водночас він може скористатися податковою амністією і легалізувати раніше придбані активи, з яких не платив податків.

  Ставка в рамках амністії буде набагато нижчою, ніж ПДФО, а саме амністування триватиме рік — з 1 вересня 2021-го по 1 вересня 2022 року.

  У Мінфіні нагадали, що доручення розробити законопроєкт про посилення контролю за повнотою оподаткування доходів фізосіб Кабінет Міністрів отримав від Верховної Ради — цей обов’язок міститься в ухваленому 15 червня законі № 1539 «Про податкову амністію».

  Подати до парламенту законопроєкт КМУ повинен протягом 9 місяців з моменту набрання чинності Законом № 1539, тобто до 16 березня 2022 року.

  У Мінфіні не відповіли на запитання, коли закон про «перевірку витрат» українців може набути чинності, проте Данило Гетманцев вважає, що це буде зроблено тільки після завершення податкової амністії і не раніше 2023 року.

  У міністерстві також підкреслили, що законопроєкт там готують спільно з Державною податковою службою.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют
Унікальний інструмент, що дозволяє відновлювати Seed Phrase (фразу для відновлення доступу до криптовалютного гаманця), вразив світ криптовалют. Seed ...
Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner
Отримуйте щоденний пасивний дохід у світі криптовалют за допомогою SunMiner - провідного постачальника обчислювальної техніки.
Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми