Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

На чому можна заробити під час карантину

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: робота

    Восени в потребі верхолази і збирачі врожаю на чужих дачах.

    2205_19_main_new_1503923931.jpg (44.91 Kb)

    Епідемія коронавірусу і введений у зв'язку з нею карантиністотно вплинули на ринок побутових послуг в Україні: за даними фахівців у цій сфері, він не скоротився, а розширився.

    Ця тенденція проявилася минулого літа: фахівців, які вміють щось відремонтувати, встановити або налагодити в домі, стали викликати набагато частіше. Що дало змогу заробити тим, хто вже надавав такі послуги, або, залишившись без роботи, зумів використати накопичені навички на новому терені.

    Де і скільки можна заробити, виконуючи подібні замовлення, тим, у кого, як кажуть, "руки ростуть з правильного місця".

    У топі – майстри на всі руки
    Не секрет, що багато хто шукає потрібних умільців на спеціалізованих сайтах, вважаючи, що так надійніше і є гарантія – робота буде виконана якісно, нехай навіть доведеться заплатити за неї трохи дорожче.

    Онлайн-сервіс замовлення послуг Kabanchik.ua спеціально для сайту "Сьогодні" проаналізував, яких майстрів українці шукали в Мережі на початку карантину, у квітні – травні, і пізніше, у червні – липні, і скільки готові платити за їхні послуги. Також ми з'ясували, які послуги можуть бути в найбільшій потребі восени і як дорого вони можуть обійтися.

    Як видно з результатів дослідження, за червень – липень українці створили в інтернеті понад 27,5 тис. замовлень на послуги сантехніків, електриків, плиточників і штукатурів. Це на 80% більше, ніж за два попередні місяці. Зростання попиту пояснюється стартом будівельного сезону, а також поетапним виходом країни з карантину.

    Очевидно, що це дані тільки одного сайту, який надає такі послуги, але, за словами керівника відділу маркетингу Kabanchik.ua Ольги Сороки, схожа картина спостерігається і на інших таких же сайтах. Дослідження було проведене в Києві та інших великих містах України.

    Як видно з інфографіки, за червень і липень на сантехніків оформили понад 7 тис. заявок, це на 46% більше, ніж у попередні місяці. Їх просили усунути протікання в трубах і каналізації, полагодити кран або встановити водонагрівач. Зазначимо, середній чек на їхні послуги підріс на 8% порівняно з квітнем і травнем – 600 грн.

    Попит на облицювання плиткою, штукатурні роботи влітку виріс майже вдвічі. Переважно плиточників замовляли, щоб викласти плитку у ванній, а штукатурів – підготувати стіни під клеєння шпалер. Середній чек за послуги плиточників виріс на 5% – 5400 грн, штукатурів на 4% – 4600 грн.

    За даними профільних сайтів, облицювання квадратного метра плиткою стартує від 250 грн, штукатурка одного "квадрата" стіни – від 80 грн. Тобто за середній чек можна покласти 20 кв. м плитки або обштукатурити 50-55 кв. м стін.

    Наполовину більше стало роботи влітку і в електриків – 3945 замовлень. Їх просили полагодити проводку, відремонтувати світильник або повісити люстру в квартирі. Середній чек за одне замовлення в червні та липні становив 800 грн, стільки ж, як і в попередні два місяці.

    До кінця літа згадуємо про спеку
    Всупереч прислів'ю "Готуй сани влітку, а воза – взимку", українці зазвичай починають думати про прохолоду в домі, коли за вікном стає жарко, а ціни у фахівців, відповідно, вище. У травні попит на встановлення кондиціонерівпідскочив на 90% порівняно з попереднім місяцем, а в червні й липні через настання спеки на цю послугу зроблено понад 4000 замовлень, що в 9,5 раза більше, ніж за два попередні місяці.

    "Щороку пік замовлень на встановлення припадає саме на червень – майже в 4,5 раза більше, ніж за весь рік", – розповідає Ольга Сорока.

    Одночасно зі збільшенням попиту підскочила й ціна: у червні середня вартість послуги виросла до 2500 грн – це на 25% більше, ніж навесні цього року. Сумарно за червень і липень українці витратили на встановлення кондиціонерів 10 млн грн, що в 12 разів більше, ніж за попередні два місяці.

    За даними Kabanchik.ua, у середньому за літо українці створюють приблизно 6,5 тис. замовлень для установників кондиціонерів. Один майстер може виконати 10-12 замовлень на місяць і заробити 22-26 тис. грн. Рівень заробітку залежить від обсягу роботи і кількості замовлень.

    "Чоловік на годину"
    Продовжує користуватися попитом послуга "чоловік на годину". У червні та липні майстрів на всі руки в Мережі замовляли на 75% частіше, ніж за два попередні місяці, а ось середній чек майже не змінився – 400 грн. Зазвичай фахівців цієї категорії наймають виконати просту хатню роботу: встановити поличку, зібрати диван або повісити жалюзі.

    Також стали в більшій потребі фахівці з ремонту, складання і реставрації меблів – їхні послуги в червні й липні замовляли на 48% частіше, ніж у квітні та травні. Середній чек майже не змінився – 1200 грн за замовлення.

    Перекваліфікація "офісного планктону"
    Сайт "Сьогодні" поговорив з кількома майстрами, які через обставини, пов'язані з карантином, змінили свою колишню роботу на зайнятість у сфері сервісних послуг.

    "Наша фірма до карантину оформлювала і перевозила продуктові замовлення для HoReCa (термін, що позначає сферу послуг і прийом гостей. Інакше кажучи, де купив – там і з'їв), – розповів нам киянин Сергій Хорошун. – У жорсткий карантин готелі, ресторани і кафе закрилися, я залишився без роботи. Врятувало те, що люблю і вмію займатися хатньою роботою – слюсарювати, столярувати, можу полагодити проводку і сантехніку. Зрозуміло, що є і відповідний інструмент. Зареєструвався на одному з онлайн-сервісів замовлення послуг, готовий був взятися за будь-яку роботу. Ціни не "задирав" – і замовлення пішли. У хороші місяці заробляю 20-22 тис. грн на руки".

    Євген Бондаренко з Харкова змінив офісну роботу на встановлення натяжних стель.

    "Перші два тижні був підсобником, потім почав самостійно встановлювати прості стелі: прямокутник без вигинів і декоративних елементів, тепер можу виконувати замовлення середньої складності, – поділився з нами Євген Бондаренко. – Інструментами забезпечує фірма. У карантин замовлення впали, тому довелося знизити розцінки, і клієнтів стало набагато більше. Тим паче натяжна стеля дешевша за традиційну і вигляд має не гірший. У липні зміг заробити майже тисячу доларів. Але бувало, працював з ранку до вечора і без вихідних".

    Житель Корсуня-Шевченківського (Черкащина) Віталій Сагайда – професійний будівельник-універсал. Працював у Києві на об'єктах відомої будівельної компанії. У карантин будівництво майже зупинилося, його бригада залишилася без роботи.

    "Дав оголошення на онлайн-сервіс замовлення послуг, замовлень спершу було небагато, але в липні стало більше, – каже Віталій Сагайда. – переважно працюю в Черкасах і райцентрах, роблю ремонти в квартирах. Можу поставити бойлер, провести електропроводку, встановити ванну, іншу сантехніку. За місяць маю стабільно не менше 15 тис. грн".

    Причина метаморфоз – "дистанційка"
    На думку фахівців ринку праці, збільшення попиту на домашній сервіс викликане передовсім віддаленою роботою.

    "Коли люди більше часу проводять вдома, то і квартира зношується швидше: забивається каналізація, течуть крани, ламаються вимикачі, псуються шпалери, – аналізує незалежний HR-експерт Тетяна Пашкіна. – Хтось, працюючи вдома, призбирав грошей, зауважив потерті шпалери і вирішив паралельно з "дистанційкою" зробити ремонт, заодно і за майстрами доглянути, щоб не халтурили".

    З Пашкіною згодна й Ольга Сорока.

    "У багатьох не вистачає часу, інструментів, вміння або бажання займатися ремонтом житла. Адже немає сенсу наймати будівельну бригаду, щоб повісити поличку у ванній або зібрати стіл", – розповідає Ольга Сорока.

    Тенденції на осінь
    Експерти кажуть, що після настання осені збережеться попит на звичні послуги, але більше потребуватимуть і нових.

    "Найголовніші послуги осені, які замовляють регулярно, – це утеплення вікон, стін і балконів, встановлення бойлерів для підігріву води, – каже Ольга Сорока. – Ті, у кого бойлер уже є, замовляють його чищення і ремонт (заміну нагрівального елементу). Ще одна популярна послуга восени – збирання врожаю і доставлення його з дачі або садово-городньої ділянки. Але якщо раптом знову введуть жорсткий карантин, стануть набагато більш потрібними послуги з доставлення харчів і товарів. Але, швидше за все, ці послуги не стануть замовляти через онлайн-сервіси. Торговельні мережі та заклади громадського харчування адаптувалися і тепер самі доставляють замовлення".

    Пашкіна прогнозує, що в установників кондиціонерів робота збережеться і восени. Також будуть у потребі "чоловіки на годину", складальники меблів, електрики, сантехніки.

    "Багато будуть ставити кондиціонери з підігрівом, тому, поки вересень теплий, ця послуга залишиться. А також – утеплювати квартири, встановлювати бойлери, – каже Тетяна Пашкіна. – Але будуть і нові тренди, вони вже проявляються – це няні, гувернантки та репетитори. З пожвавленням ділової активності віддалена робота поступово закінчується, тому багатьом високооплачуваним мамам дешевше найняти спеціально навчену догляду за дітьми людину, ніж втрачати місце і кар'єру.

    Розцінки високі й залежать від віку дитини, до якої ця няня "додається". Для немовлят – добова вахта 15 днів коштує 15 тис. грн. Для дітей до двох років місяць праці няні з досвідом, яка має рекомендації, оцінюється в 25-26 тис. грн або 120-130 грн/год погодинно. Гувернантці зі знанням англійської мови, яка буде відводити-приводити дитину в школу і зі школи, стежити, щоб вона була сита і зробила уроки, плюс два години заняття англійською, готові платити 45 тис. гривень.

    Дистанційне навчання зробить потрібними вже зараз, а не перед випускними іспитами послуги репетиторів. Стандартні розцінки – 10 доларів за годину".



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми