Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Як успішно пройти випробувальний термін на роботу

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: робота

    Під час випробувального терміну новий співробітник вивчає внутрішні процеси в компанії та адаптується до роботи на новій посаді. Компанія, в свою чергу, знайомиться зі співробітником, розуміє, чи відповідають його компетенції посаді та чи здатний він допомогти бізнесу вирішувати завдання й досягати поставлених цілей. Під час випробувального терміну новий співробітник вивчає внутрішні процеси в компанії та адаптується до роботи на новій посаді. Компанія, в свою чергу, знайомиться зі співробітником, розуміє, чи відповідають його компетенції посаді та чи здатний він допомогти бізнесу вирішувати завдання й досягати поставлених цілей.них цілей.

    3275_narada.jpg (39.39 Kb)

    Зазвичай випробувальний термін становить 3 місяці для фахівців і 6 місяців — для топ-менеджерів.

    HR-експертка й кар'єрна консультантка Юлія Єфименко у розмові з "Happy Monday" радить, як ефективно пройти випробувальний термін.

    1. Визначте свою мету

    Вирішіть, чого ви чекаєте від адаптації. Якщо змінюєте сферу, випробувальний термін — це можливість зрозуміти, чи "вашу" справу ви обрали. Або, можливо, ви хочете зрозуміти, наскільки ця компанія допоможе вам у розвитку компетенцій і навичок.

    2. Вивчіть програму адаптації в компанії

    Важливо заздалегідь розібратися й зрозуміти, що та як буде відбуватися — які етапи, терміни тощо. Якщо ж у компанії ці процеси не прописані, поспілкуйтеся з керівником або менеджером з персоналу стосовно цих деталей.

    3. Контролюйте хвилювання

    Випробувальний термін — процес стресовий, зокрема й для керівників. Не соромтеся того, що ви нервуєте, але не дозволяйте емоціям брати гору. Рівень стресу можна знизити, розбивши великі завдання на маленькі підзадачі й кроки.

    В кінці кожного робочого дня відмічайте 3 завдання, які вдалося закрити. Або випишіть свої досягнення з минулих місць роботи, нехай вони завжди будуть у вас перед очима. Іншими словами, спирайтеся на свої компетенції.

    4. Просіть регулярний фідбек про свою роботу

    Так буде зрозуміло, які зони варто підтягнути. Але не сприймайте фідбек як критику — це ваша дорожня карта поліпшення своїх навичок.

    5. Не соромтеся давати зворотний зв'язок роботодавцю

    Якщо щось бентежить або ви не розумієте якийсь процес — говоріть про це. Але для початку проведіть аудит і поспостерігайте. Якщо впевнені, що зміни допоможуть бізнесу — сміливо їх озвучте. Тільки пам'ятайте, що фідбек повинен бути конструктивний.

    6. Налагодьте стосунки в колективі

    На цьому етапі дуже важливо бути проактивним. Обов'язково знайдіть одного-двох людей, з якими зможете вийти на обід або випити чашку кави вранці. Це допоможе зменшити стрес і вивчити компанію.

    7. Взаємодійте з безпосереднім керівником

    Ваш керівник — важлива фігура для вашої адаптації і подальшого розвитку в компанії. Тому відразу встановіть із ним контакт. Уточніть, як буде проходити ваше спілкування, які у нього очікування від вас під час випробувального терміну тощо.

    8. Дайте собі час

    Не поспішайте видавати величезний результат роботи через 2 тижні. Не факт, що в цьому взагалі є необхідність. З таким темпом ви вигорите, і потім набагато складніше буде відновлюватися і вам, і компанії.

    9. Адекватно оцініть свого роботодавця

    Ви маєте розуміти, наскільки робота, умови й колектив відповідають вашим очікуванням; чи готові ви й далі працювати в цій компанії. Зазвичай 1-2 місяців достатньо, щоб прийняти зважене рішення.

    10. Обов'язково зафіксуйте всі цілі й завдання на час випробувального терміну

    Це допоможе оцінити вашу роботу, динаміку адаптації та статус по завданням і вам, і роботодавцю. Чим структурніше все буде описано, тим прозорішим буде процес для обох сторін.

    "Якщо процес адаптації двосторонній — тобто кожна сторона однаково розуміє й приймає, що конкретно буде проходити протягом цього часу, — випробувальний термін пройде комфортно для всіх, а співробітник і компанія в результаті точно визначать, чи готові співпрацювати в довгостроковій перспективі", - зазначає Юлія Єфименко.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми