Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Анонсовано масштабну пенсійну реформу в Україні

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: пенсії

    Накопичувальна пенсійна система може бути запроваджена в Україні в 2021 році. Зараз обговорюється джерело фінансування і визначається казначей.

    66_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Про це в ефірі “Обозревателя” розповіла народна депутатка України від партії “Слуга народу”, голова Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова.

    “Перша проблема – джерело фінансування, але начебто ми підходимо до того, що вирішуємо, де ми знайдемо кошти”, – пояснила вона.

    За її словами, друга проблема полягає в тому, яка структура візьме на себе роль казначея – того, хто буде перенаправляти пенсійні відрахування працівника і роботодавця з урахуванням бажання людини і обраного нею ступеня ризику.

    “Казначей повинен перенаправляти потік від роботодавця і людини. Наприклад, на підприємстві працює 5 тисяч осіб, і кожен може вибрати свій інструмент фінансування. Роботодавець перераховує відсотки за всіх 5 тисяч працівників, а потім хтось їх розділяє і направляє туди, куди хоче людина”, – пояснила вона.

    Третьякова повідомила, що в законопроекті, запропонованому в грудні 2019 року, роль казначея відводиться новому органу – пенсійному казначейству, – який повинен бути створений до 2023 року.

    Разом з тим вона звернула увагу на те, що вже два органи, які існують в країні, можуть взяти на себе цю роль – Національний банк України і Державне казначейство. В такому випадку накопичувальна система може запрацювати вже в 2021 році.

    Вона також зауважила, що Державне казначейство на додаток до другого рівня пенсійного забезпечення може створити ще одну пенсію – “наприклад, таку, як робить Держказначейство США”.

    “Людина може щомісяця відкладати по 800-1000 гривень, і коли вона досягне пенсійного віку, казначейство поверне їй накопичений капітал з невеликими відсотками, які погасять інфляцію”, – припустила вона.

    Третьякова також пояснила, який обов’язковий відсоток пенсійних відрахувань працівника і роботодавця закріплений у проекті закону.

    “Працівник обов’язково відкладає 1% від своєї заробітної плати, а далі може вибирати більше. Роботодавець – мінімум 2%, але може додавати по формулі + 1% від того, що вибирає працівник. Наприклад, якщо працівник – 4%, то роботодавець – 5%, разом 9%”.

    У той же час єдиний соціальний внесок для солідарної системи в новій системі також залишається. “Уряд, щоб надати компенсатор роботодавцю, має шукати серед податків якийсь компенсатор. Я сьогодні його не бачу, але уряд може його знайти”, – сказала Третьякова.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми