Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Молодь без роботи: чого хочуть роботодавці

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: робота

    90% людей, що приходять на біржу праці - з вищою освітою

    5972_narada.jpg (39.39 Kb)

    Уряд оприлюднив план дій до 2024 року. Якщо вірити його новій програмі, тривалість життя зросте на 5%, істотно знизяться процентні ставки за кредитами, а смертність і безробіття – на 5%, крім того, додасться мільйон нових робочих місць, а середній термін пошуку роботи скоротиться з чотирьох до двох місяців.

    Як показує статистика, в Україні третина безробітних – це люди у віці до 35 років. На цьому тлі в парламенті вже пропонують не оподатковувати зарплату молоді до 27 років. Правда, фахівці вважають, що проблема лежить глибше. Щорічно чимало молодих українців штурмує виші, щоб вивчитися на філологів, юристів та економістів. І з року в рік з такими дипломами все важче знайти роботу за фахом.

    Віталіна родом з Вінницької області, а в столицю колись приїхала вчитися в педагогічному університеті. За фахом не працює. Каже, попит на кухарів або офіціантів завжди є, а гроші пропонують пристойні. Спочатку вирішила підзаробити, але через кілька років це перетворилося в справу життя.

    "Зараз обіймаю посаду директора ресторану. Можна заробляти, нормально заробляти в нашій країні, не потрібно нікуди виїжджати. Якщо ти хочеш – ти це зробиш", – ділиться Віталіна.

    Та й жовті й зелені рюкзаки доставщиків заполонили Україну теж не просто так. На розвезенні їжі можна мати від 15 тисяч на місяць, якщо працювати хоча б 40 годин на тиждень і не цуратися десятків замовлень.

    Втім, не все так райдужно, вважає 24-річний Владислав. Зараз він живе з батьками. Ніякого диплома немає – кинув вчитися на муляра-елекрозварювальника. Зараз шукає пристойний заробіток у Києві.

    "Працював я в різних сферах – я був і кур'єром, і комірником, і охоронцем. Навіть в торгівлі встиг попрацювати ... Я хочу суму десь хоча б не менше 13 тисяч", – говорить він.

    13 тисяч гривень, за свіжою інформацією Держстату, це на три тисячі більше середньої зарплати в Україні. Про таку суму за сотні кілометрів від столиці молодь тільки мріє. Зарплата вище середньої для Дмитра – 6 тисяч. У нього теж немає диплома. Хоча якби хлопець таки ризикнув виїхати з рідного села і довчився на зварника, міг би заробляти чи не в п'ять разів більше.

    "Роботодавець вимагає, в першу чергу, представників робітничих професій або інженерних спеціальностей. Пропонується зарплата трактористам по 20-30 тисяч гривень. Потрібні електрогазозварники, слюсарі, ремонтники", – говорять у Державному центрі зайнятості.

    Підтверджують це і сайти з пошуку роботи. Будівельникам роботодавці пропонують в середньому 15 тисяч гривень на місяць, а ось журналістам – вісім. На п'єдесталі – програмісти – про їх зарплати взагалі простіше говорити в доларах. Понад три тисячі. А ось психологи в нашій країні не затребувані – мають сім тисяч гривень на місяць.

    "Навіть якщо людина насправді розуміє для чого їй вища освіта і хоче її отримати, цілком добре отримати спочатку якусь конкретну, умовно кажучи, робітничу кваліфікацію", – вважає Микола Скиба, експерт з питань освіти Українського інституту майбутнього.

    Саме за цим – стверджують співробітники центрів зайнятості – до них і приходять. Вчителів, наприклад, відправляють на курси перукарів, тому що на такій роботі можна заробляти більше.

    "У нас 90% безробітних – це безробітні з вищою освітою, а майже 70% вакансій – це вакансії для робітників і некваліфікованих", – зазначають у Київському міському центрі зайнятості.

    Люди йдуть на біржу праці або від безвиході, або, щоб отримувати допомогу від держави, кажуть місцеві працівники. І допомога ця – не космічна. Навіть якщо зарплата була, наприклад, 20 тисяч гривень, все, що ви отримаєте – це чотири прожиткові мінімуми, тобто близько 8000. А тим, у кого стаж менше шести місяців протягом року, взагалі світить 610 гривень на місяць.

    При цьому, приходити на біржу шукати вакансії – немає сенсу. Всі пропозиції публікують на місцевих сайтах.

    Однак вживу обіцяють і проконсультувати, і за необхідності відправити на курси або перекваліфікацію.

    Водночас в Україні офіційно вакансій більше, ніж безробітних. Найважче працевлаштуватися не тільки молоді – без досвіду або дипломів, але і жінкам за 40 з вищою освітою.

    Нагадаємо, раніше повідомлялося, щонестача робочих рук в Україні вже всерйоз стурбувала топ-менеджерівкомпаній. Саме цю проблему вони називають головною небезпекою для розвитку бізнесу.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми