Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Індекс м'яса: скільки кілограм можна купити на середню зарплату

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: зарплата

    У квітні українці на середню зарплату могли купити менше м'ясних продуктів, ніж у січні. Водночас купівельна спроможність пенсіонерів за цей час трохи зросла.

    2595_1463056725_1431429624_kloppex_ru_myaso_kuski_zelen.jpg (69.26 Kb)

    "Взяли середню заробітну плату по країні за даними Держстату за грудень 2018-го – 10 573 гривень і за березень 2019-го – 10 237 гривень. Порівнювали зарплату з цінами на м'ясо на початок січня й кінець квітня 2019 року за даними власного моніторингу. Також порівняли середню пенсію на 1 січня 2019-го – 2648 гривень і на 1 квітня - 2943 гривень", - написав у Facebook директор асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

    За його словами, у пенсіонерів купівельна спроможність зросла через підвищення середніх виплат у першому кварталі на 11%. Водночас середня зарплата українців за цей час зменшилася на 3%.

    Так, на середню зарплату у січні українці могли купити 144 кг мороженої риби. У квітні - 136 кг. Пенсіонер на початку року міг дозволити собі 36 кг риби, у квітні - 39 кг.

    Така ж ситуація з вареною ковбасою. Купівельна спроможність працюючих упала з 112 до 107 кг. А пенсіонерів зросла з 28 до 31 кг.

    "У січні за середню зарплату можна було придбати 121 кілограм сала. У квітні - 116. На пенсію громадяни у квітні купували 33 кілограми. А у січні - 30 кілограмів", - рахує експерт.

    Курячої тушки пенсіонери у січні могли купити 47 кг, у квітні - 51 кг. Купівельна спроможність працюючих впала з 186 до 179 кг.

    На початок року працівник міг придбати 87 кг свинини, на кінець квітня – 84 кг. Пенсіонер у січні міг дозволити собі 22 кг свинини, у квітні - 24 кг.

    Купівельна спроможність працівників у курятині впала з 102 до 99 кг. Пенсіонерів навпаки зросла - з 26 до 29 кг.

    Середньої зарплати у квітні вистачало на 77 кг яловичини. У січні - 79 кг. За пенсію у квітні можна було купити 22 кг яловичини. У січні - 20 кг.

    "Кожного року у грудні бачимо найбільший показник середньої зарплати, який потім різко зменшується у січні. До рівня попереднього року середня плата по країні повертається в кращому випадку в липні, а іноді тільки в жовтні. Високий грудневий показник є предметом гордощів уряду. Однак потім бачимо падіння реальної купівельної спроможності працюючих протягом багатьох місяців. Крім того, маємо рахувати дійсно середній заробіток, а для цього необхідно відкидати найвищі зарплати, як, наприклад, у голови НАК "Нафтогазу" Андрія Коболєва та найнижчі. Тоді з'ясується, що середній показник є нижчим, ніж ми про це знаємо, на 20-30%", - пояснює Олексій Дорошенко.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми