Робота. Зарплата. Пенсії, Продукти харчування Автор: RomanK Друкувати

Скільки часу працює українець, щоб заробити на обід

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: робота, суспільство, продукти харчування

    Експерти називають оплату праці в країні низькою і ратують за погодинний облік.

    4010_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

    Середня зарплата в Україні дозволяє заробити на бігмак (54 грн) за 50 хвилин. Саме такий індекс часто використовують в інших країнах, тим більше що коштує цей глобальний сендвіч по всьому світу по-різному. А ось розкид за професіями в Україні великий – в 6,5 рази між найвищими заробітками і найнижчими.

    26_5c88da7c0d000.png (320.88 Kb)

    Як видно з інфографіки, зараз найменше доводиться працювати "на бігмак" авіаторам, всього 12 хвилин. Але, за словами виконавчого директора Економічного дискусійного клубу Олега Пендзина, цей показник не є репрезентативним, оскільки льотчиків у нас кілька тисяч з майже 8 млн осіб, офіційно працюють за наймом. Тому орієнтуватися варто на більш масові професії. У цьому випадку представники найбільш високооплачуваних професій – це банкіри і айтішники – витрачають на заробляння "бутерброда" приблизно стільки ж часу, скільки в країнах Євросоюзу витрачають ті, хто отримує мінімальну зарплату. Український робітник у середньому повинен працювати для цього три чверті години, тобто його зарплата за західноєвропейськими мірками в 1,5 рази нижче мінімально допустимої. А ось представники найменш низькооплачуваних професій, перш за все це бюджетники – медики, працівники культури, працюють "на бігмак" в рази більше, ніж отримують мінзарплату на Заході.

    Думка експертів
    По словам Пендзина, средняя почасовая зарплата, рассчитанная Госстатистики, правильно отражает заработки в бюджетной сфере, в промышленности и частично в банковском секторе.

    "В IT-секторі реальні доходи набагато вище, оскільки багато програмістів оформлені як підприємці, – роз'яснив Пендзин. – Також в 2-3 рази занижені заробітки в агросекторі і сервісі. Тому реальна картина більш райдужна для громадянина і менш райдужна для держави".

    Як роз'яснила нам HR-експерт rabota.ua Тетяна Пашкіна, погодинно трудяться люди з гнучким графіком роботи: оператори контакт-центрів, вантажники, співробітники громадського харчування. У загальній кількості працівників це близько 10%, решта мають тверді оклади, плюс премії, бонуси.

    "Роботодавці мало зацікавлені на перехід до погодинки, адже можуть встановити мінімальні оклади, а решту доплачувати в конверті", – аналізує експерт.

    А ось глава Нацради економічного розвитку Олексій Дорошенко впевнений, що Україна повинна якомога швидше перейти від помісячного до погодинної оплати праці, як в ЄС:

    "У розвинених країнах все знають, скільки коштує година оплати праці тієї чи іншої професії. Якщо перейдемо і ми – і працівник, і роботодавець стануть краще рахувати свої гроші, це суттєво вплине на рівень оплати праці".

    В Данії – 16 хвилин, в Мексиці – 6 годин
    А ось ті, хто заробляє в Україні по мінімуму, виглядають краще "мінімальщиків" з країн третього світу. Нагадаємо: з 1 січня 2019 р у нас не можна платити найманим працівникам менше 25,13 грн на годину ($ 0,95 за нинішнім курсом) при погодинній оплаті (+2,72 грн в порівнянні з груднем 2018 р.), щоб в середньому за місяць у них вийшла мінзарплата 4173 грн. При такому заробітку українці для оплати бігмака треба працюватимуть 2 години 9 хв. А наприклад, мексиканцю (мінзарплата $ 0,57 на годину) треба працювати 4 години 40 хв., індусу з мінзарплатою $ 0,6 в годину – 2 години 53 хв. У більшості країн Західної Європи, а також в Японії і Канаді, щоб заробити "на бутерброд", маючи погодинну мінзарплату, треба працювати в середньому півгодини. Крім Данії, де для цього потрібно всього 16 хв., і Англії – 18 хв. У США, батьківщині бігмаків, щоб на нього заробити, треба бути зайнятим на найманій роботі 41 хвилину. До речі, за даними Держстатистики України, на грудень 2018 року мінімальну зарплату у нас отримували 5,7%, а до 4000 грн (трохи нижче нинішньої мінімалки) мали майже 18% офіційно працюючих за наймом, або 1,32 млн осіб.

    Нагадаємо, віце-прем'єр-міністр Павло Розенко вважає, що в Україні є можливість досягти за підсумками 2019 роки середньої заробітної плати в 12 тисяч гривень. За словами чиновника, праця людини в Україні недооцінена.

    Як повідомлялося, в цілому по Україні за підсумками січня-2019 середня зарплата в січні склала 9223 гривень. У порівнянні з січнем 2018 року цей показник зріс на 19,6%. Втім, в грудні-2018 середня зарплата становила 10 573 грн. Таким чином, за місяць зарплата зменшилася на 13,6%. Велику роль в цьому відіграє сезонний фактор, тому що традиційно в грудні багато українців отримують доплати.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми