Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Скільки українців платять пенсійний збір

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: пенсії, суспільство

    Українці віддають “на пенсії” приблизно 22% від своєї зарплати. Мінімальний внесок в ПФ – 704 гривні, а мінімальна пенсія – 1312 гривень. Головна проблема чинної системи – співвідношення платників податку до пенсіонерів – один до одного, при цьому багато роботодавців платять ЄСВ з мінімальної зарплати.

    5086_98798.jpg (69.04 Kb)

    В Україні 26 мільйонів працездатних, офіційно працюють 16 мільйонів, а платять ЄСВ – всього 10,5 мільйона. При цьому пенсії в Україні отримують майже 12 мільйонів осіб. Тобто приблизно 10 працюючих утримують 11 пенсіонерів. Крім того, левова частина роботодавців податки платить тільки з мінімалки, а решту суми доплачує співробітникам “в конверті”. В результаті дефіцит ПФ – понад 140 мільярдів гривень, а 70% українців “на заслуженому відпочинку” живуть на мінімальну пенсію. Це приблизно 50% від вартості споживчого кошика. Тобто цих грошей не вистачить навіть на мінімальний набір продуктів і товарів.

    У Білорусі пенсія “коштує” 29% від зарплати, а пенсійний вік з наступного року для чоловіків складе 63 роки, а для жінок – 58 років. Через демографічну ситуацію (кількість літніх громадян зростає, а кількість працездатних – скорочується) владі довелося переглянути вік виходу на пенсію, проте розрив між пенсійним віком чоловіків і жінок на п’ять років зберегли.

    При цьому мінімальна пенсія – 2238 гривень (або трохи більше 170 білоруських рублів), а мінімальний внесок “на пенсію” – 1010 гривень. За даними Національного статистичного комітету Білорусі, 10 працюючих утримують 5 пенсіонерів. Дефіцит ПФ з’явився в країні тільки в 2014 році, завдяки підвищенню пенсійного віку його планують повністю ліквідувати в 2022 році.

    У Польщі пенсіонери отримують дві пенсії – з солідарного і накопичувального рівнів. Таку систему ввели ще в кінці 90-х. “Вартість” пенсії – 19,52% від зарплати. 12% йде в солідарний рівень, а 7,5% – на індивідуальні пенсійні рахунки. Мінімальна пенсія в Польщі – більше семи тисяч гривень (1000 злотих). Це в п’ять разів більше, ніж в Україні, але в кілька разів менше, ніж, наприклад, у Франції.

    У Польщі пенсійний вік для чоловіка – 65 років, а для жінки – 60 років. Ще кілька років тому уряд планував підвищити пенсійний вік до 67 років, проте під тиском поляків це рішення скасували.

    Практично всі польські пенсіонери старше 75 років користуються пільгами – безкоштовною медициною, пільговим проїздом у громадському транспорті. Для отримання трудової пенсії чоловікам потрібно відпрацювати як мінімум 20 років, а жінкам – 15. Зазначимо, в Україні для отримання пенсії достатньо мати 15 років стажу. Правда, в рамках пенсійної реформи для таких українців пропонують збільшити пенсійний вік. Ті, хто заробить тільки 15 років стажу, будуть виходити на заслужений відпочинок лише в 65 років.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нацбанк дав економічний прогноз на 2018 рік

    У США пенсійний вік – 67 років. При цьому для отримання пенсії достатньо 10 років платити 15% від своєї зарплати до Пенсійного фонду. Американська пенсійна система з’явилася ще в 1935 році, коли Франклін Рузвельт підписав закон “Про соціальне забезпечення” (Social Security Act). Середній розмір пенсії – 1500 доларів (39 тисяч гривень за чинним курсом до гривні).



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми