Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Як не стати бідним пенсіонером в Україні

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: пенсії, суспільство

    Щоб українцям після реформи отримати пенсію в 2500 гривень з 35 років стажу, сьогодні потрібно заробляти в 1,9 разів вище за середню зарплату.

    3336_98798.jpg (69.04 Kb)

    На даний момент це понад 12 тисяч гривень. Однак, якщо пропрацювати 38 років, то пенсію в 2500 гривень можна одержати і з зарплатою в 11 тисяч.

    За даними Міністерства соціальної політики, реальний прожитковий мінімум пенсіонера – 2500 гривень. Це та сума, якої достатньо для придбання мінімального “кошика” товарів і послуг. Всі, хто отримують менше, фактично живуть за межею бідності.

    З 12 мільйонів українських пенсіонерів майже вісім мільйонів отримують мінімалку (1312 гривень). Після запропонованої урядом пенсійної реформи отримати високу пенсію буде складніше.

    Високою вважається пенсія, яка становить 60% від звичного заробітку. У 102-й конвенції Міжнародної організації праці говориться: розмір пенсії повинен бути як мінімум 40% від заробітку бенефіціарія.

    На даний момент при зарплаті приблизно в 10 тисяч гривень і 30 років стажу можна отримати пенсію менше ніж 2300 гривень (23% від зарплати), а після реформи – до 1700 гривень (менше ніж 17% від зарплати). Водночас деякі українці мають право на пенсію в 60% або навіть 80% від свого заробітку.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Долар опустився нижче "психологічної відмітки"

    Вже кілька років в Україні діє обмеження: розмір призначеної пенсії не повинен перевищувати 10 740 гривень. Щоправда, якщо пенсію, наприклад, в 20 тисяч призначили до обмеження, “різати” виплати ніхто не буде, пояснюють в Пенсійному фонді. Середній розмір пенсії судді – більше ніж 22 тисяч гривень, парламентарі на заслуженому відпочинку отримують в середньому 15 тисяч гривень, а прокурори – близько 10 тисяч.

    Пов’язано це з тим, що зазначені категорії виходять на пенсію за спеціальними законами. Так, парламентарі та прокурори мають право на пенсії отримувати 60% від зарплати, а судді – 80%.

    Щоб отримати як мінімум 40% від співвідношення свого заробітку до середнього по країні за три роки, на даний момент потрібно відпрацювати 30 років. Після пенсійної реформи для цих же 40% знадобиться вже 40 років стажу. Пов’язано це з тим, що коефіцієнт оцінки стажу пропонують знизити з 1,35 до 1%.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві
    Біла Церква, як одне з найбільших міст Київської області, пропонує широкий спектр можливостей для працевлаштування. Незалежно від того, чи ви тільки п...
    Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу
    У 2025 році засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index, з капіт...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми