Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

"Робота за кордоном": масові шахрайства по Україні

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: робота, суспільство

    Українці все частіше змушені заробляти на краще життя за кордоном. За даними опитування, проведеного соціологічною групою “Рейтинг” на замовлення Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування, 30% жителів України хотіли б виїхати з країни назавжди, і ще 40% мріють працювати за межами батьківщини.

    2306_1464708.jpg (68.72 Kb)

    Дві третини опитаних українців висловили бажання повернутися додому через деякий час, навіть якщо у них і буде постійна робота за кордоном.

    Потенційних емігрантів і заробітчан на пошуки кращої долі штовхають відсутність гідної роботи (в тому числі зарплати) вдома і більш комфортні умови життя за кордоном. А також перспектива гідного майбутнього для своїх дітей.

    За оцінками Воскобойника, 90% компаній, що спеціалізуються на працевлаштуванні за кордоном, надають неякісні послуги, а то і зовсім є шахраями.

    “На жаль, навіть на українські вакансії з явно завищеними зарплатами наші співвітчизники охоче ведуться. Тому не дивно, що на закордонні заявки вони реагують точно так же”, – розповіла HR-експерт Тетяна Пашкіна. За її словами, існує величезна кількість невеликих і полуанонімних контор, які заманюють довірливих здобувачів, щоб зібрати свої комісійні і сховатися.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через "банкопад" українці знайшли заміну депозитам

    Директор з розвитку сайту пошуку роботи Work.ua Сергій Марченко розповів, що при працевлаштуванні за кордон є три чітких маркерах, що вказують, що перед вами шахраї, з якими краще не мати справи.

    Перший – відкривати не робочу, а туристичну або будь-яку іншу візу.

    “Якщо у вас немає робочої візи, значить, це нелегальна робота з усіма витікаючими наслідками: безправ’ям, обманом, відсутністю соціальних гарантій”, – говорить експерт.

    Другий – вашою кваліфікацією не цікавляться або майже не цікавляться, зате пропонують дуже високу зарплату: 2-3 тисячі євро і вище.

    Ніхто не буде платити трудовому мігранту, як місцевому фахівцеві.

    І третій: шахраї не називають компанію, яка пропонує працевлаштування.

    “Завжди вимагайте можливості зв’язатися з працедавцем, щоб він підтвердив повноваження посередника. Недобросовісні посередники заманюють простотою оформлення та щедрістю пропозиції. Вони пропонують просто дати грошей, сісти в автобус і ні про що не думати. Для багатьох це привабливіше, ніж проконтролювати, куди і на яку роботу їх везуть насправді”, – повідомив Марченко.

    Воскобойник додає, що в Україні офіційно зареєстровано 946 ліцензованих компаній (на серпень 2016 року). При цьому пошук в інтернеті за запитом “робота за кордоном” видає 770 тис. посилань. “Якщо навіть припустити, що 95% з них – це “інформаційний шум”, то залишиться 38,5 тисяч унікальних пропозицій від суб’єктів господарювання. Проти ліцензованих 946”, – дивується експерт.

    За словами Воскобойника, щоб не попастися на вудку шахраїв, треба звернути увагу на такі нюанси: наявність ліцензії Мінсоцполітики на посередницьку діяльність у сфері працевлаштування за кордоном; наявність договору між посередником і безпосереднім роботодавцем; можливість підписання договору між претендентом і агентством; можливість оплати послуг на розрахунковий рахунок компанії або отримання прибуткового касового чека.
    “90% претендентів розуміють необхідність підписання договору, але тільки 41% вважає важливим можливість оплати безналом або отримання чека”, – говорить експерт.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми