У червні 2025 року рівень безробіття в Україні знизився до 12%, що є найнижчим показником від початку повномасштабного вторгнення Росії.
Водночас зростає рівень бідності, чверть українців змушені обмежувати себе навіть у базових потребах, зокрема в харчуванні. Про це повідомляє Центр економічної стратегії з посиланням на дані дослідницької агенції Info Sapiens.
Після економічного шоку 2022 року, коли через війну різко впали як попит, так і пропозиція на ринку праці, ситуація поступово почала відновлюватися. Бізнеси стали обережно відкривати нові вакансії, а кількість тих, хто шукав роботу, вже влітку 2022 року перевищила показники довоєнного 2021-го.
Однак із часом тренд змінився: попит на працівників повільно зростав разом з відновленням економіки, а активність пошукачів роботи почала знижуватися. На це вплинули міграція, мобілізація та загальне виснаження трудових ресурсів. Станом на середину 2025 року активність на ринку праці залишається нижчою, ніж до повномасштабної війни.
За оцінками Info Sapiens, обсяг нових резюме становить 80-90% від рівня 2021 року, а кількість нових вакансій - приблизно 85-90%.
Попри позитивну динаміку на ринку праці, рівень бідності демонструє зворотний тренд. У червні 2025 року 25,2% респондентів заявили, що змушені економити на їжі. Це так званий проксі-показник бідності, який свідчить про реальний рівень матеріального добробуту населення.
Державна статистика досі не оновлює офіційні показники безробіття. Тому аналітики Info Sapiens регулярно публікують власні оцінки. За їхніми даними, тенденція до скорочення безробіття зберігається протягом останніх кількох років, однак рівень бідності залишається відносно сталим або демонструє зростання.