Приватизація Автор: RomanK Друкувати

ОПЗ хочуть приватизувати за копійки - експерт

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: ОПЗ

    Одеський припортовий завод готують до банкрутства і наступної "тіньової" приватизації. "Приватизувати "за уявні борги" буде компанія "АгроГазТрейдінг", яка сама винна ОПЗ до 100 млн грн.

    4033_935_1_650x410.jpg (38.77 Kb)


    Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив політолог Андрій Золотарьов.

    Як зазначає Золотарьов, на 22 червня заплановано загальні збори акціонерів Одеського припортового заводу. Одне з головних питань, винесених на нього, - рішення про згоду на вчинення Товариством протягом року великих угод на загальну суму - до 10 млрд грн. Іншими словами, Правління ОПЗ отримає можливість самостійно укладати великі угоди.

    "Схема банкрутства і "тіньової" приватизації в деталях поки не відома. Зрозумілий перший пункт: укладання різноманітних контрактів ОПЗ з АГТ (компанія АгроГазТрейдінг, у якої ексклюзивний контракт з заводом на поставку давальницької сировини - прим.ред) на істотні суми, внаслідок чого у підприємства утворюється (принаймні, на папері) величезний борг - обмежує тільки рішення по 10 млрд грн. Далі - справа техніки і фантазії: суди (найчесніші в світі), Фонд держмайна (ще більш чесний, ніж суди) ... ", - каже Золотарьов.

    За словами Андрія Золотарьова, підприємство АгроГазТрейдінг, яке зараз має ексклюзивний контракт з заводом на поставку давальницької сировини, і за інформацією ЗМІ заборгувало заводу 100 млн.грн, вже заявляло про бажання приватизувати ОПЗ.

    "Стежимо за руками. Менеджмент підприємства отримав можливість укладати угоди на 10 млрд грн - трохи менше 400 млн доларів. Сам завод на сьогоднішній день оцінюється в 350 млн дол. З урахуванням 300 млн дол. боргу, його ринкова вартість, за оцінками, 50 млн доларів. Тепер порівняємо: 400 і 50 млн доларів. ", - відзначає Золотарьов.

    У своєму пості Золотарьов звертає увагу на те, що на даний момент рентабельність давальницької переробки, по якій працює підприємство - перевищує 1200% річних.

    "До речі, Фонд держмайна як мовчав, так і мовчить. Тим часом підприємство просто таки спливає з рук держави, а по дорозі на ньому ще й заробляють ", - резюмує експерт.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть  ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми