Податки та законодавство, Нерухомість та земля Автор: Ната Друкувати

Син Азарова не платитиме податок

  • .  → Ключові теги: Податок, нерухомість

    Запроваджений урядом податок на нерухомість породжує соціальну несправедливість у ставленні до платників податків.


    renk5.jpgВідповідно до Податкового кодексу зменшення бази оподаткування застосовується лише до одного об’єкта нерухомості.

    "Це породжує соціальну несправедливість у ставленні до платників податків, оскільки власник апартаментів, скажімо, у Києві площею до 120 м2 не сплачує його (син прем’єр-міністра Азарова Олексій має квартиру площею 104 м2, а відтак звільнений від оподаткування), а пенсіонер, який має у власності хрущовку метражем 33 м2 і успадкований будиночок у селі (який не є дачним чи садовим), мусить це робити", - зауважує Андрій Скумін у матеріалі "Українського тижня".

    При цьому автор підкреслює, що ринкова вартість нерухомості господаря апартаментів і пенсіонера різниться на порядок, а то й більше.

    "Квартири, житлова площа яких не перевищує 240 м2, та житлові будинки до 500 м2 мають максимальну річну ставку податку в розмірі 1% мінімальної заробітної плати за 1 м2 (наразі це 11,47 гривень). Відтак власник елітної нерухомості житловою площею до 240 м2 сплачуватиме не більше ніж 1,376 тис гривень на рік, а кількаповерхового палацу житловою площею до 500 м2 - до 2,867 тис гривень, або 350 доларів", - йдеться у матеріалі.

    Як зазначає автор, маленький українець - пенсіонер чи бюджетник, який має хрущовку житловою площею 18-30 м2 і сільський будинок, мусить викласти щонайменше 206-344 гривень. Причому незалежно від того, де він проживає: у столиці чи обласному або районному центрі, де рівень доходів і витрат суттєво різниться. При цьому податком на нерухоме майно не обкладатиметься комерційна нерухомість.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть  ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)
captcha

теги форматування

додати смайли
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми