Податки та законодавство, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Латвія збирається вигнати з країни тисячі росіян

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: Латвія, депортація, росіяни

  Латвія збирається вислати з країни кілька тисяч громадян російської федерації, які не змогли скласти іспит на знання латиської мови.

  6266_769.jpg (50.02 Kb)


  Про це заявила представниця Управління у справах громадянства і міграції (УДГМ) Майра Розе, передає Delfi.

  Повідомлення з проханням покинути країну 3600 росіян отримають уже наступного тижня. У них буде 3 місяці на те, щоб виконати вимогу місцевої влади.

  «Тим, хто не склав іспит і не подав заявку, наступного тижня буде надіслано повідомлення про те, що їм — їх набереться приблизно 3600 — доведеться покинути Латвію. У ці 90 днів дуже багато хто почне щось робити і метушитися — ми отримуємо вже дуже багато дзвінків: мовляв, мама сказала, що все зробить, але виявилося, що вона не зробила нічого, людина навіть не ходила складати іспит», — розповідає Майра Розе.

  Є ще одна категорія росіян, про яку розповіла представниця УДГМ. Мова про тих, хто сподівався на Конституційний суд і вірив у те, що насправді жодних депортацій не буде. Тепер ці громадяни втратять посвідку на проживання і будуть змушені переїхати назад на батьківщину.

  «Ці люди зможуть спробувати отримати дозвіл без послаблень — як будь-який інший громадянин росії, а не давній житель Латвії», — продовжила Майра Розе.

  До початку вересня громадяни російської федерації, які проживають у Латвії, мали довести за допомогою іспиту знання латиської мови.

  На сьогоднішній день під дію нового закону потрапляє близько 25 тисяч росіян. 14 тисяч із них подали документи на отримання статусу постійного жителя Латвії, близько 1000 подали заяву на отримання посвідки на проживання, а ще 6700 повторно збираються скласти іспит.

  Цього тижня місцевий Сейм продовжив термін і передбачив дворічний перехідний період, однак це стосуватиметься лише тих громадян, які хоча б спробували скласти мовний іспит. Усі інші підлягають депортації.

  Від іспиту з латиської мови будуть звільнені ті громадяни, які досягли 75-річного віку.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми