Податки та законодавство, Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Як змінить 2024-й податки для ФОПів

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: податки

  В Україні проект бюджету на 2024-й, який затвердив та передав до Ради Кабмін, розрахований без зміни податкових ставок. Однак через підвищення мінімальних стандартів також збільшиться частина податків.

  9916_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)


  Про це йдеться у матеріалі. В Україні від розміру соціальних стандартів насамперед залежать податки для фізосіб-підприємців (ФОПів). Так, внаслідок підвищення мінімальної зарплати єдиний соціальний внесок зміниться таким чином:

  1562 грн – з січня до липня 2024-го;
  1760 грн – з липня 2024-го до січня 2025-го;
  1841 грн – 2025-го;
  1970 грн – 2026-го.
  Від прожиткового мінімуму для працездатного залежить податок для ФОПів, які знаходяться на першій групі оподаткування. Це 10% від прожиткового мінімуму. Так, розмір податку складе:

  2024-го – 302,8 грн;
  2025-го – 330,1 грн;
  2026-го – 355,8 грн.
  Суперечки навколо військового ПДФО

  Міністерство фінансів при розробці проекту бюджету на 2024 рік зіткнулося з дефіцитом коштів. Грошей на фінансування всіх витрат за умов повномасштабної війни критично не вистачає. Збройні сили згідно із законом можна забезпечувати лише коштами платників податків (використовувати міжнародні кредити та гранти заборонено).

  Мінфін має кілька ідей. Наприклад, вони можуть отримати додатково десятки мільярдів гривень, якщо заберуть із місцевих бюджетів податки на доходи фізосіб (ПДФО), які вони одержують від військових. Місцева влада витрачає отримані податки і на військових, розповідає командир взводу БПЛА у 59-й окремій мотопіхотній бригаді імені Якова Гандзюка ЗСУ Андрій "Хохол" Серган. За його словами, домовитись із місцевою владою комбригу нескладно. А якщо місцева влада не хоче допомагати Збройним силам, то можна поміняти пункт постійної дислокації, тоді податки отримуватиме інша територіальна громада.

  Мінфін же хоче отримати вказані кошти для того, щоб централізовано фінансувати ЗСУ та скоротити дефіцит бюджету. Ще один варіант – девальвація гривні до рівня 41 грн за долар. Це дозволило б у гривневому еквіваленті збільшити допомогу, яка надходить від міжнародних партнерів, збільшити розміри митних надходжень (сплачуються у валюті).  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми