Податки та законодавство, Нерухомість та земля, Тарифи. Ціни. Штрафи, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Українці зобов'язані заплатити штраф за несплату податку за квартири

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: податки за квартири, штрафи

  Українці мали до 1 вересня сплатити податки за квартири та будинки, якщо площа їхньої нерухомості більша за "норму". Ті, хто отримав квитанції та не сплатив податок, зобов'язані заплатити штраф.

  9319_prodam-kuplyu-kvartiru-dnepropetrovsk-825x460.jpg (39.27 Kb)


  Як йдеться у роз'ясненні Державної податкової служби, розмір штрафу залежить від того, як затримати платіж. Так:

  при затримці до 30 календарних днів включно – штраф становитиме до 5% суми нарахованого податку;
  при затримці понад 30 календарних днів – 10%.
  "Самостійне нарахування та сплата штрафних санкцій за затримку строків сплати грошових зобов'язань платником податків ПКУ не передбачено", – зазначають у службі. Якщо ви повинні платити штраф, але вам не надійшла квитанція, ви можете не платити. Проте податок можуть нарахувати в період до 1095 днів. Тобто, можливо, вам доведеться заплатити більше наступного року.

  Скільки потрібно платити

  Податок нараховується лише на "зайву" площу. Місцева влада має право збільшити "норму", але найчастіше це не робить, оскільки зібрані кошти надходять до бюджету. "Норма" складає:

  60 квадратів для квартири – за кожен наступний квадратний метр потрібно сплачувати податок;
  120 квадратів для будинку – за кожен наступний квадратний метр потрібно сплачувати податок;
  180 квадратів, якщо є будинок та квартира – за кожен наступний квадратний метр потрібно платити.
  Розмір податку становить до 1,5% від мінімальної зарплати за минулий рік. Минулого року мінімалка була у розмірі 6700 грн (і не змінилася досі). Таким чином, максимальна сума податку для зайвої площі становить 100,5 грн за квадратний метр.

  Як йдеться у роз'ясненні ДПС, не потрібно сплачувати податок за нерухомість, яка перебуває в окупації чи зоні бойових дій. Отримавши повідомлення про нарахування податку нерухомість, громадянин зобов'язаний заплатити його протягом двох місяців.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми