Освіта та наука Автор: RomanK Друкувати

Вища освіта в Україні втрачає затребуваність

  • Джерело: businessua.com.

    Україна — одна з найосвіченіших країн Європи. У нас вищу освіту здобувають до 80% випускників шкіл, а в середньому по Європі — трохи більше половини. Проблема в тому, що левова частка дипломованих фахівців після вишів стає на біржу праці. Для прикладу, у Києві з усієї кількості офіційно безробітних понад 80% мають вищу освіту.

    7287_narada.jpg (39.39 Kb)

    Бувають навіть випадки, коли в селах випускники шкіл їдуть до найближчого міста і вступають до вишів на спеціальність міжнародні відносини. Вони розуміють, що за своєю спеціальністю не зможуть працювати ні в рідному селі, ні в найближчому місті, але все одно витрачають на це п'ять років і повертаються додому, розповідає директор з персоналу великої компанії Наталія Романенко.

    Працювати трактористом, слюсарем, зварювальником або навіть інженером — непрестижно, пояснює HR-експерт Олександр Білоус, додаючи:

    "Саме тому випускники шкіл навчаються на юристів і економістів, а потім працюють продавцями у магазинах".

    Час, коли вища освіта була ознакою достатку і успішності, вже давно минув. Дипломи отримують навіть трійочники, освіта, у порівнянні з сусідніми країнами, коштує дешево. Та й якщо раніше для високої зарплати треба було обов'язково мати диплом, то зараз трактористи можуть заробляти вдвічі більше за технологів або інженерів, а хороший зварювальник за місяць одержує не менше за менеджера середньої ланки.

    Перед тим, як визначитися, на яку професію піти навчатися і чи варто отримувати для цього вищу освіту, HR-експерт Олександр Білоус радить пройти тести на професійне орієнтування, звернути увагу на ті предмети зі шкільної програми, які легше давалися і викликали більший інтерес.

    "Так, у нас надлишок юристів. Але хороший юрист завжди знайде роботу. І якщо у вас є бажання отримати знання і реалізувати їх, є скрупульозність, є необхідні задатки, вас цікавить історія, право і ви бачите себе лише в юриспруденції, хай там що, ідіть навчатися на юриста. А якщо виявиться, що це не ваше, завжди можна "втекти" в суміжну спеціальність або опанувати інші навички та влаштуватися не за професією. Я б сказав, що зараз освіта втрачає те значення, яке було раніше. Бо не можна п'ять років повчитися і піти. Треба навчатися все життя. В університеті — база, а далі все залежить від того, що ви зведете на цьому фундаменті", — радить Білоус.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми