Нерухомість та земля, Податки та законодавство, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Які речі не мають права забрати за борги

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: арешт майна

  Деякі речі в боржників забирати не мають права.

  0081_1172451_w_800.jpg (55.02 Kb)

  Повномасштабна війна в Україні триває, але, попри це, можливий арешт майна боржника за аліментами, людей, які не виплачували людям зарплату чи влізли у борги якимось іншим способом.

  Арешт майна у воєнний час - що потрібно знати
  Боржниками можуть бути як фізичні, так і юридичні особи. У нашій країні 2014 року запустили державний інтернет-аукціон "СЕТАМ", на якому майно людей, що загрузли в боргах, можуть "пустити з молотка". Суть аукціону полягає в тому, щоб виручити гроші, які людина винна, але не хоче віддавати, а залишок коштів, якщо він буде, "світить" власнику речей. Продати можуть і нерухомість, і всілякий непотріб, навіть пачку дріжджів.

  На кінець травня проблеми переважно мали громадяни, які опинилися в борговій ямі через кредити чи договори позики. Такою інформацією в "CETAM" поділилися з ТСН.ua. Якщо людина ухилятиметься від мобілізаційних заходів, наразиться на покарання штрафом і не виплатить необхідну суму, то і вона може опинитися в переліку боржників, а згодом залишитися без майна.

  Арешт майна боржника за кредитом чи людини, яка якимось іншим способом опинилася в боргах, непростий процес. Спочатку кредитору потрібно направити позов до суду і вимагати стягнути заборгованість з боржника. За відомостями адвокатів, часто суди ухвалюють рішення на користь кредиторів, і після цього боржникам потрібно виплачувати не тільки основну суму боргу, а й, зокрема, кілька відсотків річних за те, що вони користувалися кредитними грошима.

  У нашій країні арешт нерухомого майна можливий, якщо кредитор проситиме суд для забезпечення реального стягнення грошей з боржника заарештувати його певне майно, зокрема, йдеться про житло, засоби пересування та рахунки.

  Яка сума боргу для арешту майна - Україна має це знати
  Наприкінці лютого поточного року в Південному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції повідомили, що, якщо сума, яку хочуть стягнути за виконавчим провадженням, становить менше ніж розмір 20 мінімальних зарплат (з 1 квітня - 160 тис. гривень), то не здійснюється приймання звернення на стягнення єдиного житла боржника чи ділянки.

  Коли забирають майно за борги, і що забрати не можуть
  У боржника щось можуть відібрати тільки за рішенням суду. Юристи зазначають, що є цілий перелік того, що не можна забрати, зокрема, до нього входять:

  нагороди та призи;
  речі індивідуального користування (наприклад, взуття та одяг);
  дитячі речі;
  вироби медичного призначення, які необхідні боржнику чи його рідним за показаннями медиків;
  деякі меблі, зокрема, на сім'ю має залишитися одна шафа і стіл;
  єдиний холодильник/телевізор/комп'ютер;
  майно, необхідне для релігійних обрядів.
  Якщо люди займаються фермерством, у них не можна забирати незібраний врожай і насіння, яке необхідне для нового посіву, а також інвентар.

  Чи можуть забрати квартиру за борги у воєнний час
  У зв'язку з набуттям чинності численних змін до законодавства, що стосується військового обліку та мобілізації, суттєвим підняттям штрафів за його порушення, виник певний суспільний резонанс, і чимало громадян занепокоїлися тим, що в них можуть "відібрати" майно, однак це не зовсім так, розповів УНІАН адвокат Адвокатського бюро "Гросмейстер" Віталій Власюк і пояснив причину.

  У нашій країні військовозобов'язаним, які ухиляються від мобілізації, загрожує адміністративне покарання - від 17 тисяч гривень до 25,5 тис. грн. Крім того, за словами адвоката, процедуру притягнення до такої відповідальності спростили - тепер територіальні центри комплектування фактично можуть виносити постанови і накладати штрафи на громадян "заочно".

  Потім документи скеровують до виконавчої служби, яка і може виносити постанови про арешт різного майна чи рахунків. Якщо нерухомість заарештовано, це не означає, що буде "автоматичне" звернення на його стягнення, оскільки відібрання нерухомості - крайній захід.

  Якщо людина не винна більш ніж 160 тисяч гривень, то їй не загрожує стягнення єдиного житла. "Це важко буде нахапати прямо стільки (штрафів, - Ред.), щоб на 160 тисяч за тим мобілізаційним законодавством, але в теорії це можливо...", - попередив експерт.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Amouage: Історія та мистецтво розкішної парфумерії Amouage: Історія та мистецтво розкішної парфумерії
Amouage – це розкішний парфумерний бренд, заснований в Омані у 1983 році. Його створення було ініційовано Її Високістю Султаною Кабусом бен Саїдом, ме...
Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми