Нерухомість та земля, Тарифи. Ціни. Штрафи, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Стан ринку нерухомості-2024 та його перспективи

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ринок нерухомості, прогноз

  Стан ринку нерухомості у 2024 року та його перспективи — дійсно актуальне питання, яке цікавить забудовників, інвесторів, аналітиків, ріелторів та підприємців. У ситуації світової нестабільності важко давати прогнози. Проте можна розглянути головні змінні цього рівняння, щоб мати приблизну картину перед очима.

  1913_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)

  Більш-менш точно можна прогнозувати зростання вартості квадратного метру в західних регіонах, які вважаються умовно безпечнішими. Ми про це казали ще минулого року. Проте зростання ціни не буде критичним та стрімким.

  Собівартість виросла подекуди на 40% і більше. Саме це — головна причина зростання вартості квадратного метру. У собівартість входять ціни на будівельні матеріали, вартість роботи будівельників, логістичні та виробничі операції. Окрім цього все ще відчутний дефіцит кваліфікованих будівельників через міграцію в інші країни та мобілізаційні заходи.

  Найбільше підвищення цін буде помітно в західних регіонах, які на сьогодні вважаються умовно безпечними. Саме туди перейшов попит у 2022−2023 роках. Інерція ринку зберігатиметься протягом цього року.

  У столиці можна сподіватися на певне зростання кількості угод після фактору відкладеного попиту. Проте відкладений попит знову буде включатися після кожного масштабного повітряного удару по Києву (війна, на жаль, не закінчується і ворог підступний).

  В цілому, експерти прогнозують зростання продажів у столичних новобудовах на 20%-25% у порівнянні з минулорічними показниками.

  Тренди у будівництві

  Серед головних трендів житлового будівництва у цьому році можна виділити наступні.

  Безпека. Зважаючи на події навколо, безпека залишається базовим імперативом. Міцність конструкцій, укриття, підземні паркінги, протипожежні системи — те, у що будуть інвестувати.

  Енергоефективність. Зростання тарифів вимагає уважніше ставитися до впровадження енергоощадних технологій, інноваційних систем опалення, вентиляції, утеплення.

  Штучний інтелект. Світ впевнено крокує в епоху технологій ШІ, автоматизації та роботизації. Нерухомість — одна з багатьох сфер, де технології ШІ будуть активно впроваджуватися у найближчі роки.

  Екологія. Ніхто не хоче жити в кам’яних джунглях, саме тому девелопери будуть частіше звертати увагу на створення комфортного середовища навколо людини. Зелені технології, паркові зони, використання екологічно чистих матеріалів — в тренді.
  Work/life balance. Майбутнє за автономними ЖК, де можна жити, працювати, відпочивати, займатися спортом та виховувати дітей. Цю ідею уособлює концепція «міста в місті».  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми