Нерухомість та земля, Податки та законодавство, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Як відчужити частину квартири чи будинку: 5 способів

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: право власності, частка в квартирі, відмова

  Відмова від права власності на частку в квартирі, — здавалося б, необдумане рішення: навіщо зрікатися частини нерухомого майна, коли більшість тільки й чекає, щоб його отримати.

  9319_prodam-kuplyu-kvartiru-dnepropetrovsk-825x460.jpg (39.27 Kb)

  Однак життєві ситуації у кожного різні: хтось хоче передати свою частку у нерухомості дітям чи онукам, дехто зацікавлений у тому, щоб збутися частини житла за домовленістю чи вигодою, а для декого це єдиний спосіб більш-менш гідно дожити віку.

  Як відмовитися від частки у квартирі чи будинку

  Як зазначають експерти порталу Flombu, отримання права власності на частину нерухомості - юридичний процес. Відповідно, збутися свого «кутка» у житлі теж потрібно юридично грамотно.

  Такого поняття, як відмова від права власності на квартиру, юридично не існує. Тобто просто відмовитися від частки у помешканні не можна: скажімо, прийти до нотаріуса і сказати, що ви більше не хочете бути співвласником нерухомості.

  Власність не може стати нічиєю. Щойно ви збуваєте нерухоме майно, хтось повинен його набути.

  Отже, щоб офіційно відмовитися від своїх прав на частку в нерухомості, потрібно укласти правочин, найчастіше йдеться про переоформлення частки квартири.

  Як відчужити частину квартири чи будинку

  Відчужити частку нерухомого майна, що й означає «відмовитися» від співвласництва у помешканні, можна у такі способи:

  1. Продати свою частку в квартирі
  Найперший клієнт, якому ви маєте запропонувати продати свою частку в квартирі, — це інший співвласник. Комусь іншому продати частину квартири не так і просто. Якщо йдеться про продаж частини будинку, то відчужити її іншому покупцеві можна швидше.

  2. Подарувати частину квартири
  У цьому разі не доведеться шукати покупця. Договір дарування частини квартири чи будинку підписують без фінансових зобов’язань. Знайти обдарованого легше, аніж покупця.

  3. Обміняти частку в квартирі
  Обміняти частину квартири можна на рівноцінний за вартістю об'єкт або ж з доплатою з будь-якої сторони.

  4. Скласти заповіт на частину квартири
  Серед видів відчуження частки у нерухомості - складання заповіту. Щоправда, це довготермінова перспектива, і майно перейде спадкоємцю лише після смерті заповідача.

  5. Укласти договір довічного утримання
  За договором довічного утримання, як і за заповітом, частина квартири не перейде одразу іншій людині. Під час укладення такого договору нотаріус вносить заборону на відчуження частки у нерухомості. Набувач зможе отримати нерухоме майно у власність тільки після смерті відчужувача.

  Отже, відмовитися від частки в квартирі буквально неможливо. Якщо ви збуваєте нерухомість, хтось має її отримати.

  Частину в квартирі чи будинку можна відчужити, тільки уклавши відповідний правочин.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Шатило і Партнери: Ефективне ведення бухгалтерії для вашого бізнесу Шатило і Партнери: Ефективне ведення бухгалтерії для вашого бізнесу
У сучасному бізнес-середовищі ефективне ведення бухгалтерії є ключовим фактором успішного функціонування будь-якої компанії. "Шатило і Партнери" - це ...
З пилу з жару: Trustee Plus відкрив клієнтам доступ до розрахунків стейблкоінами USDC у блокчейні Solana З пилу з жару: Trustee Plus відкрив клієнтам доступ до розрахунків стейблкоінами USDC у блокчейні Solana
Приємною новиною поділилися з українцями розробники криптогаманця Trsutee Plus на заході Solana KUMEKATHON! Meetup, оголосивши про підтримку розрахунк...
Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт
Мотоблоки – це універсальні помічники на фермі, в саду або на дачі. Вони можуть виконувати різноманітні завдання, від оранки землі до збору врожаю, і ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми