Нерухомість та земля, Тарифи. Ціни. Штрафи, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Чи можуть українці купити нерухомість в Німеччині

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: нерухомість, Німеччина

  У країні з найбільшою економікою і найстабільнішим ринком нерухомості в Європі лише 40% населення має власне житло. У Німеччині домінує багаторічна оренда нерухомості навіть попри те, що тут доволі доступна іпотека. Про це розповіли експерти порталу Flombu.

  2568_67744.jpg (.95 Kb)


  Німці категорично не схильні до ризиків. Відтак майже третина інвестицій у первинний ринок нерухомості країни — іноземні.

  Купувати квартиру чи будинок у Німеччині вигідніше на перспективу. Адже, якщо упродовж 10 років з часу покупки ви захочете продати об'єкт, доведеться сплатити 25-відсотковий податок на прибуток.

  Чи можуть українці купити нерухомість в Німеччині

  Німецьке законодавство не забороняє купівлю-продаж нерухомості іноземцям. Це стосується і громадян країн, які не є членами Євросоюзу. Тож громадяни України можуть без додаткових умов купити житло в Німеччині.

  Отримати іпотеку в Німеччині українцям теж дозволено. Щоправда, під вищий відсоток порівняно з представниками країн-членів ЄС. Серед основних умов для погодження іпотечного кредитування в Німеччині - заробляти не менше 3000 євро щомісяця або мінімум 3 місяці працювати у німецькій компанії.

  Крім того, іноземний громадянин може купити землю в Німеччині, зокрема під забудову. Збудувати будинок в Німеччині на 30−40% дешевше, ніж придбати готовий.

  Чи можна отримати німецьке громадянство?

  Ні, такої переваги для інвесторів у німецький ринок нерухомості не передбачено. Купівля нерухомості не спрощує ані отримання посвідки на проживання, ані набуття німецького громадянства. Однак є перевагою у наданні іноземцю мультивізи.

  Інвестиції у нерухомість Німеччини — одні з найбільш безпечних в Європі. Вигода від такого вкладення ґрунтується на зростанні цін на житло. Скажімо, з минулого року вартість нерухомості тут підвищилася на 13%.

  Серед головних переваг покупки нерухомості в Німеччині такі:

  стабільний ринок оренди. Понад половина німців не володіють нерухомістю, надаючи перевагу оренді. Ціни на житло у Німеччині й надалі зростатимуть, адже попит тут перевищує пропозицію. Нерухомість в Німеччині приваблює інвесторів, які хочуть отримувати стабільний прибуток від оренди;
  оптимальна вартість нерухомості. Порівняно з іншими європейськими країнами, ціни на нерухомість в Німеччині більш конкурентні, ніж, скажімо, у Великій Британії чи Австрії;
  сильна економіка й прогнозована політична ситуація;
  фіксовані відсоткові ставки іпотечного кредитування. Іпотека у Німеччині доволі доступна і застосовується у понад 50% купівлі житла.

  Ціни на нерухомість у Німеччині

  На вартість об'єкта в Німеччині класично впливають три параметри: місце розташування, стан і площа нерухомості.
  Середня ціна нерухомості у цій країні - 4500 євро/м2.

  Найдорожча нерухомість у Німеччині - не у столиці. Квартира у центрі Мюнхена, найдорожчому європейському місті, обійдеться в середньому в 8300 євро/м2, на околиці міста — від 7800 євро/м2.

  Купити квартиру у центрі Франкфурта можна від 7300 євро/м2, на окраїні міста — від 6800 євро/м2.
  Квартира у Берліні коштуватиме від 5800 євро/м2, у Гамбургу — від 6300 євро/м2.

  Бюджетна нерухомість у Німеччині - в Ессені і Дортмунді. Придбати тут житло можна від 3700 євро/м2.

  Процедура купівлі нерухомості у Німеччині

  Пошук квартири або будинку.

  Надсилання пропозиції про купівлю нерухомості.

  Перевірка юридичного статусу об'єкта.

  Підписання договору купівлі-продажу.
  Сплата податків.

  Перерахунок грошей продавцю.

  Реєстрація права власності у земельному кадастрі.

  Податки і додаткові витрати при купівлі нерухомості в Німеччині

  Супутні платежі при купівлі нерухомості у Німеччині можуть сягати понад 15%. Середній показник додаткових виплат у країні становить 10%.

  Отже, купуючи будинок чи квартиру в Німеччині, доведеться ще заплатити:

  податок на передачу нерухомості (3−6% від вартості об'єкта). Він сплачується через місяць після підписання договору про купівлю-продаж;
  нотаріальний збір (2%);
  реєстраційний внесок (1%). Покупець сплачує реєстраційний збір, щоб у земельному кадастрі його зареєстрували як законного власника нерухомості;
  оплата послуг агента з нерухомості (5−7%);
  оплата послуг перекладача (300 євро);
  консультація юриста (500 євро).  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми