Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Інвестиція у землю: у чому перевага

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: інвестиція, земля

  Землі більше не ставатиме, а тільки менше, з огляду на те, що агрокліматичні умови змінюються. Окрім того, земля — це основний засіб виробництва в аграрних компаніях. Українське агро — це величезна частина вітчизняної економіки, а також воно дуже глибоко інтегроване у світову продовольчу безпеку.

  1930_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Про це під час панельної дискусії «Інвестиційний потенціал українського аграрного сектора» на Invest Talk Summit (організованого сайтом «Мінфін» за підтримки Finance.ua), заявив СЕО та засновник компанії «Твоє коло», засновник «М'ясторія» Андрій Усенко.

  «Земля — це актив, який морально та фізично не застаріває. Земля в Україні за якістю та родючістю — мабуть, найкраща в Європі. Як заробляти на цьому? Є дві основні складові: оренда та зростання вартості. По оренді можна орієнтуватися, що це 5−7%, і орендна плата щороку зростає. Аграрії - це про довгострокові стратегії і плани. Щодо зростання вартості самої землі, то тут є два головні чинники. Перший — економічний, тобто залежність зростання вартості від доданої вартості, яка створюється на цьому гектарі. Другий — попит, конкуренція за право придбати цю землю, бо ми на початку ринку й такої ціни вже не буде», — зазначив він.

  Усенко уточнив, що одними з важливих рушіїв для зростання ціни на землю стане завершення війни та етап, коли на ринок вийдуть юридичні особи та зможуть консолідувати 10 тис. гектарів на одну компанію.
  Наступний крок, на думку експерта, — це вступ до Європейського Союзу та доступ до цього ринку іноземців.
  «Сьогодні для приватних інвесторів саме той час, коли потрібно заходити, бо з 2024 року все стане веселіше», — резюмував Андрій Усенко.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми