Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

У столиці нарахували сотні ризикованих новобудов

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: новобудови

    У столиці налічується 232 ризикові об’єкти будівництва, що становить 53,3% від загальної кількості будинків, що зводяться.

    3935_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)

    Про це йдеться в даних аналітичного дослідження компанії Monitor.Estate.

    Ситуація на ринку

    Без оформлення дозвільних документів ДАБІ – 113 новобудов (25,9% від загальної кількості новобудов), ще 180 (41,3%) будують на землях без відповідного цільового призначення або без сформованої земельної ділянки. 20 об’єктів (4,5%) зводиться без необхідних ліцензій на виконання будівельних робіт.

    Де найбільше ризикових новобудов. Найбільша кількість ризикових новобудов у Деснянському районі – основна проблема нецільове використання землі.

    Потім йде Голосіївський і Шевченківський, найменш проблемний Оболонський район. Поясненням цьому може бути відсутність активної нової забудови в порівнянні з іншими районами.

    «Якщо порівняти з даними на початок року, то збільшилася кількість об’єктів і відповідно зросла кількість ризикових на кілька відсотків. Це пов’язано з анонсуванням в 2020 році нових комплексів, які вже почали активний продаж квартир без належних дозвільних документів, а девелопери діючих новобудов не поспішають доотримувати необхідні документи”, – пояснив співзасновник сервісу Monitor.Estate Володимир Копоть.

    За його словами, земля з правильним цільовим призначенням закінчується, і забудовники шукають відповідні ділянки для забудови, незважаючи на її цільове та функціональне призначення.

    Загалом до процесу будівництва залучено 712 компаній: замовник будівництва, проектувальник об’єкта, підрядна організація і девелопер, під брендом якого новобудова рекламується.

    З них 96 зареєстровані за адресами масової реєстрації – це 13,48% від загального числа компаній, 178 компаній мають податковий борг – 25%. Також зафіксовані сотні кримінальних справ, в яких фігурують 389 компаній.

    У дослідженні проаналізовано 435 об’єктів будівництва, які зводилися з 2016 року і/або зводяться сьогодні.

    Критерії ризикованості визначені за такими параметрами: відсутність ліцензій на виконання будівельних робіт, будівництво на землях без відповідного цільового призначення або без сформованої земельної ділянки, будівництво без повного пакету дозвільних документів.

    Крім того, проаналізовано компанії, залучені в процес будівництва.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації
Останнім часом ситуація в сфері інтернет-торгівлі стає дедалі загрозливішою. За даними Опендатабот та Прозорро, близько 30% малого бізнесу в Україні п...
Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми