Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Яке житло користується попитом

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: нерухомість

    Андрій Рижиков, СEO і керуючий партнер девелоперської компанії DC Evolution, каже, що 10 років тому було умовний поділ на "дорого-багато-еліт-преміум-люкс" і звичайне житло, яке зараз підпадає під категорію економ-клас. За цей час ринок житлової нерухомості України сильно трансформувався і сьогодні сформувався чітко виражений комфорт-клас. Якщо раніше це були поодинокі проєкти, то зараз таких більше половини.

    7763_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)

    "Покупець все активніше дивиться в бік масштабних проєктів з квартальною забудовою. Люди тепер купують не квадратні метри в квартирі – вони купують інфраструктуру, обслуговування, сервіс, гарні фасади, озеленення, експлуатовані зелені покрівлі, місця загального користування і так далі. Був період, коли стали популярними смарт-квартири, але в перерахунку на квадратні метри ціна смарт-метра була вище, ніж навіть в комфорті-класі. Жити в таких квартирах не дуже комфортно, особливо якщо це сім'я з двох і більше осіб", – каже Рижиков.

    Назар Бенч, власник інвестиційно-будівельної компанії "Фенікс Груп", пояснює, що до кризи 2008 року, коли активно працювало іпотечне кредитування, на ринку розбирали практично всю нерухомість, яка будувалася. Ціни по 2-3 тисячі доларів за квадратний метр житла в столиці були нормою і при цьому особливим попитом користувалися великі квартири і будинки, але криза 2008 року внесла свої корективи. Вся нерухомість суттєво просіла в ціні, перестала працювати іпотека, забудовники почали робити акцент на будівництві житла економ-класу, а офісна та комерційна нерухомість завмерли на кілька років.

    "Починаючи з 2014-2015 років, на ринку житлової нерухомості почався бум так званих смарт-квартир площею 20-30 кв. м., вартість яких дорівнювала вартості автомобіля. Отже, житло стало ще доступнішим і забудовники в своїх проєктах більшу частину будинку відводили під однокімнатні смарт-квартири. У 2016-2017 роках на економ- і комфорт-клас в Києві сумарно приходилося до 75% житлової нерухомості. З 2017-го відзначається зростання попиту на житлові комплекси комфорт-класу. При виборі інвестувати в той чи інший клас перше місце зайняв рівень комфортності проживання. Як результат, 2020 року – істотно переважають класи "комфорт" і "бізнес", – каже Бенч.

    Він додає, що пандемія коронавірусу і карантин сприяли зростанню уваги до заміської нерухомості. Сьогодні перевагу отримали заміські будинки (котеджі, таунхауси), попит на які не збільшувався з часів кризи 2008-2009 років. А тенденція до зростання заміської нерухомості близька і іншим країнам Європи.

    "Крім того, сьогодні при виборі житла українці звертають увагу на площу, наявність балкона і/або прибудинкової території. Покупців цікавить рівень енергоефективності ЖК, якість будівельних і оздоблювальних матеріалів тощо. Після банкопаду 2014-2015 років населення вважає за краще зберігати кошти в нерухомості. Це сприяло дуже активному розвитку будівництва не тільки в столиці, але і в багатьох містах України. З огляду на, що в центральних районах міст залишається все менше вільних ділянок, редевелопмент промислових зон може стати перспективним напрямом в їх якісному розвитку", – зазначає Бенч.

    Дійсно, ринок нерухомості в Україні поступово перестає бути києвоцентричним. Так, Юрій Ковальчук, директор будівельної компанії "МАКБУД", генеральний підрядник ЖК "Щастя" в Тернополі, розповів нам, що зараз, звичайно, помітний великий прогрес в кількості споруджуваних об'єктів. Більше людей приїжджають жити до міста, з кожним роком все більше зростає попит – звідси і зростає кількість пропозицій.

    "Але, якщо раніше великою популярністю користувався ринок вторинної нерухомості, то зараз ціни на квадратний метр практично зрівнялися, і сьогоднішні інвестори віддають перевагу новобудовам. Ґрунтуючись на загальному попиті – раніше інвестори більше цікавилися однокімнатними квартира, то зараз попит більше пішов на користь дво- і трикімнатних квартир. Тобто прийшов реальний покупець, який хоче поліпшити свої житлові умови. Покупці, які раніше купували однокімнатні квартири для економії або для подальшої здачі в оренду, – практично зникли", – каже Ковальчук.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми