Нерухомість та земля, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Світовий банк спрогнозував ріст ВВП у разі відкриття ринку землі

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: земля, ВВП

    Продуктивність сільського господарства в Україні нижче за європейську, вважають в організації.

    2697_120930.jpg (60.62 Kb)

    У разі введення ринку землі в Україні, ВВП країни виріс би на 1,6%. Про це сказав керівник програми Всесвітнього банку (ВБ) з питань інфраструктури та сталого розвитку в Україні, Білорусі та Молдові Бахер Аль-Ханава, відкриваючи міжнародну конференцію "Ефективне управління земельними ресурсами як передумова розвитку України" у Львові.

    Також Аль-Ханава зазначив, що додана вартість за гектар у 2014 році в Україні становила 413 доларів, тоді як у Польщі – 1142 долара, в Німеччині – 1507 доларів, у Франції – 2444 долара.

    "І це при тому, що в Україні в три рази більше орних земель – третина світових чорноземів", – зазначив він.

    За словами представника СБ, це означає, що без ринку землі країна не використовує весь свій потенціал, а тому Україні варто сконцентруватися на прийнятті спільного рішення щодо ринку землі.

    "Дискусія з приводу земельної реформи в Україні стосується окремих питань. А потрібна розробка і впровадження цілісного системного підходу", – сказав Аль-Ханава.

    Зокрема, за його словами, необхідно провести повну інвентаризацію земельних ресурсів.

    Нагадаємо, в Україні поки що не можуть дійти до єдиного рішення щодо земельної реформи та постійно продовжують мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. Зняття мораторію було однією з вимог Міжнародного валютного фонду, але в липні 2017 року його вилучили з меморандуму і воно більше не впливає на надання траншу. Хоча міжнародні організації висловлюються про те, що зняти мораторій все ж варто було б. А Європейський суд з прав людини визнав, що мораторій на продаж землі порушує права власників земельних ділянок.

    Заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення введено в 2001 році. А з 2002 року мораторій почав діяти як тимчасовий захід з метою створення інфраструктури ринку землі. З тих пір мораторій щороку продовжують.

    равда, навіть якщо в Раді і вирішать зняти мораторій, ситуацію це не змінить, тому що парламент повинен розглянути і прийняти закон "Про обіг земель", який би врегулював всі аспекти продажу ділянок.

    Зараз такий закон перебуває тільки на стадії розробки і обговорення. Чорновий проект документа на Всеукраїнському земельному форумі представив заступник голови комітету Верховної Ради України з питань агрополітики та земельних відносин Олександр Бакуменко, чим викликав серйозні суперечки й обговорення.

    Раніше Світовий банк уже ділився прогнозами, згідно з якими, якби в Україні скасували мораторій, ціни на продаж землі виросли б до 3-3,5 тис. доларів за га.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми