Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

На ринку нерухомості "бум": шахраї не сплять

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: нерухомість

    В Україні злетіли ціни на оренду квартир. Найдорожчий варіант — 48 тис. грн за добу. Водночас велика частина житла вже зайнята, як повідомляють аналітики, кількість вільних варіантів порівняно з листопадом скоротилася у сім разів.

    6788_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)

    Підвищеним попитом на житло традиційно користуються шахраї. Поговорив з ріелторами та з'ясував, як українців дурять під час оренди житла.

    Скільки коштує житло на Новий рік.

    Серед вільних варіантів залишилися тільки одно-, двокімнатні квартири " і хостели, розповідають аналітики OLX. Останній варіант — найбільш бюджетний. Якщо вірити оголошенням, Новий рік у хостелі можна зустріти лише за 120 грн із людини. Водночас будинок для компанії обійдеться у середньому в 8,6 тис. грн.

    Лідером за кількістю вільних місць виявився Київ. У п'ятірку також увійшли Львівська, Одеська, Харківська та Дніпропетровська області.

    "Топ-3 міста Львівського регіону, де орендодавці шукають гостей на декілька ночей, — Львів, Трускавець і Моршин. У Львові ще досить квартир від 1 до 3 кімнат. Однокімнатна на добу обійдеться у 450 грн. Двокімнатна — уже 650 грн. За трикімнатну в середньому просять 890 грн. До речі, наймачам однокімнатних квартир у Трускавці пропонують на сотню менше. Загалом, львівські квартири, порівняно з листопадом, зустрічаються у передноворічний період у 8 разів рідше", — розповідають аналітики порталу з оренди нерухомості.

    Нині приблизно 76% житла на новорічні свята в столиці вже заброньоване. І чим ближче до свята, тим вищі ціни. Наприклад, на одному з порталів кімнату в двокімнатній квартирі неподалік від метро "Видубичі" пропонують зняти за 27 тис. грн. При цьому мінімальний термін оренди — дві доби. Тобто за дві доби в кімнаті доведеться віддати 54 тис. грн!

    "У квартирі зроблений євроремонт. Є всі зручності і комунікації, інтернет W-iFi. У кімнаті: плазмовий телевізор, диван з ортопедичним матрацом. Вид на місто", — йдеться в оголошенні.

    Як дурять українців
    Схема №1: одна квартира і 10 квартирантів. Київський ріелтор Максим Бабуряк розповідає: за його п'ятирічну практику траплялося лише два випадки обману, але від постраждалих клієнтів він часто чує розповіді про подібні "розводи".

    Одна з найпопулярніших схем: шахраї знімають квартиру на короткий період. За цей час на комп'ютері роздруковують підроблене свідоцтво про право власності. Показують листочок і пояснюють, що оригінал нібито зараз в іншому місті, натомість показують ксерокопію, яку самі зробили в графічному редакторі.

    Довірливі квартиранти підписують договір, наприклад, у якому сказано, що заселитися вони можуть із першого числа, і отримують ключі. "Зрозуміло, в такому випадку вони платять за перший і останній місяць. Отримують свій договір, перевіряють ключі — вони нормально відкривають замок", — розповідає ріелтор.

    Коли квартиранти приходять у зазначений час у житло, виявляється, що там їх чекають такі ж ошукані орендарі. Справжній власник житла навіть не здогадується, що за допомогою його нерухомості провернули схему обману.

    Схема №2: по сусідству з родичем. Ще одна схема — здати тільки частину квартири. Навіть якщо з документами все гаразд і в орендодавця є право на нерухомість, то якщо житло перебуває у спільній власності — у будь-який момент у квартиру може прийти другий "господар" і зайняти одну з кімнат.

    "Якщо володієте тільки ½ квартири, цю частину ви і можете передати в оренду. Це цілком законно, але при цьому варто враховувати, що в другій частині квартири може жити другий власник. Якщо в договорі все правильно прописано, це навіть не буде обманом. Тобто можна законно здати половину квартири і згадати про це тільки в договорі", — розповідає юрист Олександр Плахотник.

    Схема №3: уже чужа квартира. Ще один менш поширений спосіб обману — здача в оренду квартири, яка вже арештована судом через борги з іпотеки і розміщена на торгах. У такому випадку до орендарів у будь-який момент може постукати новий власник. Свідоцтво про право власності на квартиру залишається у старих власників, тому під час перевірки документів навіть у ріелторів може скластися враження, що проблем немає.

    Схема №4: заплати завдаток. Якщо "власник" квартири заявляє, що через велику кількість бажаючих готовий записати на перегляд і "притримати" квартиру тільки за наявності передоплати, швидше за все, це шахраї. Такі лже-власники залишають вигідні пропозиції у соціальних мережах, а потім переконують, що їм потрібно якомога швидше здати житло.

    Як не попастися шахраям. Юрист Олександр Плахотник пояснює: єдиний спосіб на 100% переконатися у тому, що житло належить тому, хто намагається його здати — зробити виписку з реєстру прав нерухомості. У ній повинна бути інформація про те, кому належить житло і чи не перебуває воно під арештом. Також важливо під час заселення підписати договір оренди (якщо він на термін до трьох років, то документ можна не завіряти у нотаріуса).



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми