Нерухомість та земля, Тарифи. Ціни. Штрафи, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

У прифронтових регіонах значно здешевшало вторинне житло

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: ринок житла

    В Україні на Заході активно зростає будівництво, що стримує ріст цін, тоді як у Києві через зниження темпів забудови очікується дефіцит житла і подорожчання. Водночас, у прифронтових регіонах ціни на вторинне житло впали на 30-50% порівняно з довоєнними.

    1787_383594695.jpg (51.94 Kb)

    Про це розповів екс-президент Асоціації фахівців з нерухомості (рієлторів) України Юрій Піта в коментарі ЗМІ. За його словами, в таких містах, як Харків, Запоріжжя, Суми, Херсон, первинний ринок фактично зник.

    "В таких містах як Харків, Запоріжжя, Суми, Херсон первинного ринку як такого немає. На сьогодні там новобудови практично не зводяться. Отже, говорити про ринок в цих регіонах не доводиться", – зазначив Піта. У прифронтових регіонах вторинне житло також переживає непрості часи. За словами експерта, вартість квартир тут знизилася на 30-50% порівняно з довоєнними цінами.

    Однак загалом вторинний ринок по країні стабілізувався, відчувається баланс між попитом і пропозицією, а коливання цін – незначні. "Відчувається рівновага попиту та пропозиції. Ціни суттєво не коливаються, продавці готові на невеликий торг при переговорах", – наголосив Піта.

    Зовсім інша ситуація у західних областях – Львівській, Закарпатській та Івано-Франківській. Тут будівельна активність помітно зросла. За словами Піти, це дозволить уникнути дефіциту пропозиції у майбутньому, а ціни залишаться стабільними.

    "Львів, Закарпаття, Івано-Франківськ – будують активно. Там буде достатньо пропозиції і ціни навряд-чи збільшаться в майбутньому", – зауважив він. Станом на липень 2025 року середня вартість однокімнатної квартири в Івано-Франківську на вторинному ринку становить близько 38 тисяч доларів, що на 4% більше, ніж пів року тому.

    У столиці, навпаки, темпи будівництва зменшуються. Це може призвести до дефіциту житла і, як наслідок, зростання цін. "У Києві будують менше. Отже – це може в майбутньому призвести до дефіциту, і ціни підуть вгору", – прогнозує Піта.

    Оренда у столиці також дорожчає – за останній рік ціни зросли на 15–20%. Основними орендарями залишаються внутрішньо переміщені особи, зокрема з Сумської та Запорізької областей.

    Попит на оренду у безпечних регіонах активізувався. У більшості міст України ціни на оренду житла зросли на 20% у порівнянні з довоєнними показниками. У прифронтових же містах оренда подешевшала, і основними орендарями залишаються люди у відрядженнях. "Оренда стає знову в тренді за рахунок ВПО з Сумської та Запорізької області", – пояснив Піта.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві
    Біла Церква, як одне з найбільших міст Київської області, пропонує широкий спектр можливостей для працевлаштування. Незалежно від того, чи ви тільки п...
    Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу
    У 2025 році засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index, з капіт...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми