Індустрія та великий бізнес Автор: RomanK Друкувати

Торгові центри Києва переживають не найкращі часи

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: бізнес

  Київські торговельні центри зараз мають більше вільних площ, ніж будь-коли за останні десять років.

  2133_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  Про це повідомляє Forbes, посилаючись на дані компанії Colliers Ukraine.
  Наразі пустує торговельна площа, що дорівнює 38 футбольним полям. Найменш заповнений ТРЦ Blockbuster — його вакантність складає близько 40%. У ТРЦ Respublika Park на Окружній дорозі порожні 15% площ. У центрах, розташованих у густонаселених районах, ситуація краща: ТРЦ Аладдін має 5% вільних місць, Smart Plaza Polytech, Smart Plaza Obolon та Piramida — близько нуля.
  Які причини?
  Одна з причин, чому люди стали менше ходити до ТРЦ, — зупинка роботи магазинів-магнітів, таких як Zara, Bershka, H&M. Також після початку російського вторгнення пішли з ринку бренди GAP і Marks&Spencer.
  Вийшли з ринку російські та білоруські ритейлери: Gloria Jeans, Ostin, BeFree.
  Крім цього, люди менше ходили і через повітряні тривоги. Торік торговельні центри були зачинені з цієї причини сумарно майже 30 днів.
  Водночас у торговельні центри приходять нові бренди, зокрема українські. Так, у Respublika Park відкрили магазини меблева фабрика Constanta з Харкова та продавці одягу US Polo, які тікали з Маріуполя. Прийшов польський бренд одягу Ohnik.
  Як ТРЦ намагаються врятувати ситуацію?
  Зниження орендних ставок, не менш як на 50%, — головний захід зі сторони ТРЦ із втримання орендарів. Український виробник одягу «Goldi льонокомбінат» відкрив близько 10 нових магазинів, скориставшись здешевшанням оренди.
  Крім цього, щоб заповнити вільні квадратні метри, ТРЦ відкривають нетипові точки. У Retroville з’явився сервісний центр МВС. А в Gulliver — дитячий музей «Відкривай портал у науку».  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми