Індустрія та великий бізнес Автор: RomanK Друкувати

Експорт українського металу обвалився

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: експорт, метал

  За підсумками січня-лютого 2023 року металургійні підприємства України експортували металів та виробів з них на $568 млн. Це у 4 рази менше, ніж за аналогічний період 2022 року – тоді було експортовано відповідної продукції на $2,26 млрд.

  63_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  Про це йдеться в пресрелізі Державної митної служби.

  Загалом товарообіг України за підсумками січня-лютого 2023 року склав $16,5 млрд, що на 30% менше, ніж за аналогічний період 2022-го.

  В Україну було імпортовано товарів на суму $10,1 млрд, а експортовано – на $6,5 млрд. При цьому оподаткований імпорт склав $8,1 млрд, що становить 80% загальних обсягів імпортованих товарів.

  Як відомо, у 2022 році українські металурги зменшили експорт залізної руди на 45,9% в порівнянні з 2021 роком – до 23,98 млн т. Експорт чавуну за рік впав на 59% р./р. – до 1,32 млн т. Відвантаження напівфабрикатів скоротилися на 72% р./р., до 1,89 млн т. До такого значного падіння призвела війна та розірвання логістичних ланцюжків через блокування морських портів.

  Раніше директор GMK Center Станіслав Зінченко заявив, що за рахунок заміщення російських постачальників на європейському ринку, Україна може наростити експорт продукції ГМК на $74 млн щомісяця. Проте для цього необхідно розблокувати морські порти, а також збільшити пропускну здатність залізничних переходів.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми