Індустрія та великий бізнес Автор: RomanK Друкувати

Скільки відсотків бізнесу ЄС вийшло з російського ринку

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ЄС, росія, бізнес

  Лише 9% компаній з країн ЄС та G7 вийшли з росії після її повномасштабного вторгнення в Україну.

  1897_sanktsii_4_0.jpg (41.72 Kb)


  Про це йдеться в результатах дослідження, опублікованих швейцарським Університетом Сент-Галлена.
  Професори Саймон Евенетт та Нікколо Пізані виявили дуже незначний вихід компаній ЄС і G7 з росії.
  «Їхні висновки заперечують наратив про те, що західні фірми масово залишають ринок. По суті, багато компаній із головними офісами в цих країнах протистояли тиску з боку урядів, засобів масової інформації та неурядових організацій залишити Росію після вторгнення в Україну», — йдеться в повідомленні.
  Зазначається, що на момент повномасштабного вторгнення в росії працювали 2405 дочірніх компаній, що належали 1404 компаніям з ЄС і G7. На кінець листопада 2022 року дослідницька група Евенетта та Пізані виявила, що менше 9% цієї групи компаній відмовилися від принаймні однієї дочірньої компанії в росії.
  У дослідженні наголошується, що показники виходу з російського ринку майже не змінилися протягом четвертого кварталу 2022 року.
  Підтверджені виходи компаній з ЄС і G7, які мали частки в капіталі в Росії, складають 6,5% загального прибутку до оподаткування всіх компаній ЄС і G7, які ведуть активну комерційну діяльність в Росії, 8,6% матеріальних основних засобів, 8,6% загальних активів, 10,4% % операційного доходу та 15,3 % від загальної кількості працівників.
  Це означає, що в середньому компанії, що вийшли, мали нижчу прибутковість і більшу кількість робочої сили, ніж фірми, які залишаються в росії.
  Після початку великої війни було більше підтверджених виходів іноземних компаній зі штаб-квартирами в Сполучених Штатах, ніж тих, що базуються в ЄС і Японії.
  Результати показують, що менше 18% американських дочірніх компаній, які працюють в Росії, були повністю виведені з моменту вторгнення в Україну. Натомість з РФ вийшли лише 15% японських компаній та 8,3% компаній з ЄС.
  З тих компаній ЄС і G7, що залишилися в росії, 19,5% належать Німеччині, 12,4% належать Америці та 7% є японськими транснаціональними компаніями.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми