|
Фінанси. Гроші. Валюта, Нерухомість та земля, Влада та політики, Суспільство » Хто став власником легендарного готелю у центрі Києва 14.08.2024 - 10:55 від RomanK |
Сільськогосподарське ТОВ "Надія" заплатило 480 мільйонів гривень до державного бюджету за приватизацію готелю "Козацький" у центрі Києва, що включає переможну ставку та ПДВ. Ця приватизація сприятиме розвитку туристичної інфраструктури столиці й забезпечить додаткові кошти для підтримки Сил оборони України.
Про це повідомив Фонд державного майна України. У цю суму входять 400 мільйонів гривень, що становили переможну ставку на аукціоні, та 80 мільйонів гривень податку на додану вартість (ПДВ).Додатково компанія "Надія" погасила кредиторську заборгованість готелю перед бюджетом, яка становила 9 мільйонів гривень. Готель "Козацький", площею понад 9500 квадратних метрів, розташований у стратегічно важливому місці – центрі столиці. Це тризірковий готель на вул. Михайлівській, фасад якого виходить на Майдан Незалежності. Ця восьмиповерхова будівля, зведена у 1983 році, розташовується на земельній ділянці площею 0,24 га з правом постійного користування. Загальна площа готелю – 9513 кв. м. У ньому є 135 номерів у семи категоріях: від "економ" до "де люкс", працюють кафе-кав’ярня, ресторан, п’ять залів для конференцій і банкетів, парковка. 18 липня 2024 року Фонд державного майна провів онлайн-аукціон з приватизації цього об'єкта через електронну систему Prozzoro. Компанія "Надія", відома виробництвом м'яса пекінської качки під торговою маркою "Смачне каченя", стала переможцем аукціону. Оплата переможцем торгів здійснювалася в декілька етапів, зокрема, 7 траншами, останній з яких відбувся 6 серпня. Загальна сума, що надійшла до державного бюджету, склала 480 001 200 гривень. Приватизація таких активів спрямована на підвищення ефективності використання державного майна, а також зменшення витрат на його утримання з боку держави. Це створює передумови для оновлення та модернізації об'єктів, що, своєю чергою, сприяє загальному економічному розвитку регіону. |