Фінанси. Гроші. Валюта, Сільське господарство та промисловість, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В Україні в 2024-му буде відновлено "велику приватизацію"

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: велика приватизація

    В Україні в 2024 році буде відновлено "велику приватизацію", в рамках якої держава збирається продати приватним інвесторам низку багатомільярдних підприємств. Зокрема, вугільні шахти.

    3414_630_360_16534692-615.jpg (156.07 Kb)

    Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Також приватизації підлягатимуть:

    Об'єднана гірничо-хімічна компанія;
    Одеський припортовий завод;
    Центренерго та ін.
    "Цього року очікуємо, що буде відновлено "велику приватизацію". Закликаємо інвесторів, зокрема, західних партнерів, подивитися на об'єкти. Інтерес дуже великий", – розповів глава уряду.

    Унікальний шанс для України

    Зі свого боку, голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу") зазначив: проведення "великої приватизації" саме зараз є "унікальним шансом" для України. Адже "ми у фокусі уваги, йдуть різноманітні міжнародні бізнес-заходи високого рівня".

    "Ми бачимо готовність іноземних компаній, які вже працюють в Україні, збільшувати свої інвестиції. А тих, яких ще немає в Україні – принаймні почати розглядати таку можливість", – пояснив нардеп.

    Україні потрібні гроші

    При цьому він наголосив: для України зараз дуже важливо провести "велику приватизацію". Причина проста – країні потрібні гроші на оборону.

    "Під час малої приватизації ми лише за три об'єкти у 2024 році (два "проєктні інститути", які вже давно для своїх галузей нічого не "проєктують" і одне держпідприємство з 17 складами на балансі) виручили понад 360 млн грн. В результаті продажу об'єктів великої приватизації можемо розраховувати на більше", – пояснив Гетманцев.

    Ба більше, зазначив він, в умовах "війни та дефіциту коштів" Україна більше не може дозволяти собі "тягар багатомільярдних активів", які насправді, за його словами, є пасивами, що:

    генерують дуже слабкі результати;
    позбавлені перспектив у разі збереження поточного стану справ.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми