Фінанси. Гроші. Валюта, IT технології та телекомунікації, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Шахраї видумали новий спосіб обману українців

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: шахраї

  В Україні активізувалися шахраї, які пропонують людям нібито допомогу в тяжкій ситуації або ж повідомляють про нарахування їм грошової допомоги, яку ті не оформлювали. При цьому в обох випадках зловмисники намагаються отримати доступ до особистих даних жертв – наприклад, банківської картки, – щоб потім відібрати у них усі гроші. Втім, способи протидії цьому є. І головний із п'яти основних – нікому не повідомляти свої банківські дані.

  3821_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

  Про це розповіли у Міністерстві соціальної політики. Там зазначили, що йдеться про:

  тризначний номер на обороті банківської картки та пін-коді до неї;
  пароль до інтернет-банкінгу;
  коди банків та мобільних операторів;
  паролі до електронної пошти, акаунтів у соцмережах та облікових записах.

  Суть другого способу, зазначається, полягає в тому, що не варто переходити за незнайомими та підозрілими посиланнями. А тим більше не вводити на сторінках, куди вони ведуть, реквізити платіжних карток.

  Третій спосіб – слід перевіряти, чи дійсно ви користуєтеся офіційним застосунком банку. Загалом же для перевірки посилань та сайтів скористайтесь сервісом CheckMyLink.

  Як розпізнати шахраїв

  Також розкривається суть четвертого методу – вирахувати шахраїв можна з того, як вони формулюють свої повідомлення з проханням передачі особистих даних. Так, у "сповіщеннях" про нарахування грошової допомоги вони обов'язково наголосять, що для її зарахування на рахунок їм необхідні ваші пін-код або пароль від інтернет-банкінгу. Хоча насправді ці дані для таких операцій не потрібні.

  Втім, визнають у Мінсоці, іноді обман виглядає дуже переконливо – і можливість стати жертвою велика. Вихід – у застосуванні п'ятого способу: перевіряти всю описану інформацію про допомогу/виплату в офіційних джерелах.

  "Якщо оформлювали соціальну грошову допомогу, чекайте на сповіщення про нарахування у додатку вашого банку або на порталі чи в застосунку Дія. Крім того, всю необхідну інформацію знайдете на сайті Мінсоцполітики", – зазначили там.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми