Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

У скількох українських чиновників у декларації фігурує крипта

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: криптовалюта, біткоїн, декларації чиновників

  У 2022 році кількість українських посадовців, що інвестували гроші у криптовалюту, збільшилася майже вдвічі. Найпопулярнішою віртуальною монетою серед них залишається біткоїн – рекордсменом за кількістю BTC став депутат з Одеси Микита Кузькевич.

  7444_891f23b-zarplaty-chinovniki-2-690.jpg (28.47 Kb)

  Згідно з даними Опендатабот, криптовалютні активи згадувалися у 1428 деклараціях за 2022 рік, тоді як у попередньому році крипта фігурувала у 788 деклараціях. Варто зазначити, що кількість українських посадовців, які відкривають для себе криптовалюту, збільшується щороку.

  За рік трійка лідерів серед активів трохи змінилася. Перші два місця утрималися за Bitcoin (BTC) та Ethereum (ETH), але у 2022 році Ripple (XRP) був витіснений з третього місця стейблкоїном Tether (USDT).

  Найбільше грошей у першій криптовалюті тримає заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Сергій Карпенко, який купив біткоїнів на 41 млн грн. Втім до трійки держслужбовців, що володіють найбільшою кількістю цих монет, він не потрапив. Вона виглядає так:

  депутат Одеської облради Микита Кузькевич (121 BTC);
  перший заступник начальника Поліської митниці Іван Іванов (102 BTC);
  депутат Хмельницької райради Олександр Кізляр (100 BTC).
  У своїй декларації Кузькевич вказав, що біткоїни він купував з 2012 року. За даними однієї з найбільших європейських криптобірж українського походження WhiteBIT, 121 BTC еквівалентно майже 250 млн грн.

  Також Карпенко два роки поспіль лишається рекордсменом за вартістю "ефіру" у своєму криптогаманці. У 2021 та 2022 роках ця сума не змінилася і лишилася на рівні 14,6 млн грн. Топ-3 чиновників за кількістю накопичених ETH виглядає так:

  депутат Подільська районна рада Одеської області Ігор Осіпов (1800 ETH);
  депутат Хмельницької райради Олександр Кізляр (100 BTC);
  начальник відділу нагляду за додерженням законів територіальними органами поліції при провадженні досудового розслідування Київської прокуратури Віталій Кислий (893 ETH).
  Втім декілька чиновників відзвітували про втрату криптоактивів. Найбільшу кількість і еквівалентну вартість біткоїнів вказав заступник голови Державної служби геології та надр України Роман Сарамага – він втратив доступ до 380,95 BTC (близько 615 млн грн).

  Ігор Осіпов, який зайняв перше місце за кількістю "ефіру", теж вказав у декларації, що втратив доступ до цієї криптовалюти.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми