Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Порахували російські рублі в Україні і що з ними робити

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: рублі

  Національний банк дозволив українцям, які мають на рахунках "заморожені" російські та білоруські рублі, провести їхній безготівковий обмін. Втім, час цього обмежений – термін можливості спливе 31 грудня 2024 року.

  2083_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb)

  Про це повідомили у самому регуляторі. Там зазначили: рішення ухвалене "з метою приведення нормативно-правових актів Національного банку у відповідність до закону №3498".

  "Національний банк надав тимчасову (до 31 грудня 2024 року) можливість безготівкового продажу (обміну) коштів клієнтів банків у російських/білоруських рублях. Якщо зазначена операція здійснюється відповідно до вимог пункту 18 розділу VII Закону України "Про банки та банківську діяльність", – йдеться в повідомленні.

  Водночас, нагадаємо: у перший день повномасштабного вторгнення Росії в Україну – 24 лютого 2022 року – Нацбанк заборонив будь-які грошові операції з російським та білоруським рублем. Втім, у листопаді 2023 року Верховна Рада зробила виняток для одноразового безготівкового продажу валют – ухваливши відповідний закон.

  Які умови для обміну російських та білоруських рублів

  Як пояснили у регуляторі, умов для обміну російської та білоруської валюти дві. Це:

  Ухвалення в односторонньому порядку банками-нерезидентами, в яких відкриті кореспондентські рахунки банків-резидентів у російських/білоруських рублях, рішення про обмін.
  Втім, є винятки. Проводити подібні операції, як і раніше, не можна банкам-резидентам РФ і Білорусі. А також підсанкційним банкам.

  Здійснення обміну за заявою клієнта банку "один раз у кожному з видів валюти".
  Скільки рублів є в українців

  Загалом, розповіли в "Мінфіні", станом на 22 листопада 2023 року в Україні на безготівкових рахунках юросіб перебувало російських рублів (при перерахунку на гривню) на 1,742 млрд грн. У фізосіб – на 141 млн грн.

  Білоруських рублів було "знайдено" набагато менше. У юросіб – на 2 млн грн. У фізосіб – на 55 грн.

  Скільки українцям можна купувати готівкові долари

  Раніше ж Нацбанк дозволив українцям купувати стільки готівкової іноземної валюти, в тому числі доларів, скільки їм потрібно. Причому, як у банках, так і в обмінниках. Нові правила діють з 1 грудня 2023 року.

  До цього ж купити можна було лише певну суму. Зокрема, обсяг можливого продажу готівкової валюти для кожного банку визначався як сума кількох складових, нагадав нардеп від "Слуги народу" Данило Гетманцев. Зокрема, йшлося про:

  залишок готівкової валюти у банках станом на 13 квітня 2022 року;
  обсяг перевищення між купівлею-продажем готівкової валюти та 120% від обсягу купленої безготівкової валюти у населення.
  У самому регуляторі запевняють: скасування обмежень на продаж валюти населенню позитивно позначиться на стані ринку. Зокрема, за оцінками, це сприятиме:

  мінімізації різниці між готівковим та безготівковим курсами;
  стабілізації курсових очікувань;
  підвищення стійкості валютного ринку.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми