Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Українцям радять не бігти купувати долари

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: курс долара, прогноз

  Національний банк України (НБУ) не дає прямих прогнозів курсу гривні до долара та інших іноземних валют. Однак з макроекономічних розрахунків регулятора випливає, що Нацбанк може очікувати зростання курсу долара на 7,5-10% на рік. Якщо такі підрахунки вірні, у 2024-му середньорічний курс опиниться на рівні 39 грн, а у 2026-му – 46,1 грн. Втім, скуповувати долари, сподіваючись заробити на курсі, українцям все одно не радять.

  7916_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

  Такі цифри озвучив керівник аналітичного департаменту Concorde Capital Олександр Паращій. За його оцінкою, нацбанківські прогнози середньорічного курсу долара такі:

  2024 рік – середньорічний курс 39 грн/дол.
  2025 рік – 41,9 грн/дол. (+7,5% у річному обчисленні);
  2026 рік – 46,1 грн/дол. (+10% рік до року).
  "Йдеться про середньорічний курс. А ось зрозуміти бачення НБУ щодо курсу на кінець року значно складніше", – уточнив аналітик.

  Він також підкреслив, що ймовірні оцінки Нацбанку дещо нижчі, ніж у Міжнародного валютного фонду (МВФ). У фонді, нагадаємо, вважають, що у 2024 році гривня може суттєвіше просісти до американської валюти – більш ніж до 40 грн/дол. На 2026-й МВФ прогнозує середньорічний курс на рівні 47,5 грн/дол.

  "Якщо ми виходитимемо з принципу красивих чисел, а також уявлятимемо, що Нацбанк бачить монотонне збільшення курсу долара на всьому прогнозному періоді, то мені здаються найбільш ймовірними такі оцінки на кінець наступних років: 40,5 (це більш менш відповідає консенсус-прогнозу, який збирає сам Нацбанк), а далі +8% на рік та ще +10% на рік", – резюмував Паращий.

  Слід враховувати, що це лише припущення, адже Нацбанк не коментує курсової політики. Проте експерт очікує, що регулятор залишить у силі досить жорстку монетарну політику.

  "Інший важливий висновок-рекомендація: не біжіть купувати долари. Бо гривневі фінансові інструменти будуть давати вам більший дохід. Так, наприклад, якщо ви сьогодні купите долар, то за наступні три роки він зароблятиме вам у середньому 8,2% річних у гривні. Якщо ви сьогодні придбаєте трирічні ОВДП, то зароблятимете значно більше (приблизно 18,5% річних)", - резюмував експерт.

  За прогнозами банкірів, наступного тижня (12-18 лютого) курс готівкового долара в Україні очікується в межах 37,8-39 грн. При цьому на ринку спостерігається деяка знервованість через затримки з надходженням допомоги від міжнародних партнерів України.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми