Фінанси. Гроші. Валюта, Сільське господарство та промисловість, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Україна вийшла на рекордний обсяг експорту за час війни

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: експорт зерна

  Україні в січні 2024 року вдалося вийти на рекордний за час повномасштабного вторгнення Росії обсяг експорту. Показник вже близький до довоєнного рівня. Цього вдалося досягти, зокрема, завдяки страхуванню військових ризиків для морських перевезень.

  9144_1473428277_35065f06bd7b3c71a76c264fb.jpg (92.55 Kb)

  Йдеться про фізичний, а не про грошовий вимір. Так, українські виробники у першому місяці цього року відправили на експорт 12 млн тонн товарів, йдеться у повідомленні Міністерства економіки. Про грошові надходження від рекордного експорту у відомстві наразі не повідомили.

  "Ми дуже близькі до виходу на довоєнні фізичні обсяги експорту... Це лише на 2 млн тонн менше, ніж у довоєнному січні 2022 року", – зазначила міністерка економіки Юлія Свириденко.

  З 12 млн тонн продукції понад дві третини – 8,7 млн тонн – було вивезено морським транспортом. При цьому якраз у січні вперше до експортних операцій було залучено судно, застраховане від військових ризиків зі страхування Unity, створеного українським урядом спільно з партнерами. Вартість такої страховки становила лише 0,75% вартості судна, що значно дешевше, ніж під час іншої страховки BCGI.

  "Нормалізація страхового ринку в торгівлі є наріжним елементом відновлення експорту продукції з доданою вартістю. Наша мета вийти не лише на довоєнні обсяги експорту, але і на більшу виручку. Це стане можливим, коли українські експортери зможуть вільно відправляти морем контейнери. А це стане можливим лише тоді, коли страховий ринок для морських перевезень відновиться. Тому для нас так важливо, що страхування стає доступнішим і фактично використовується для експорту української продукції", – зазначила Свириденко.

  Програма страхування судів Unity, що реалізується спільно з Marsh McLennan та пулом страхових компаній на чолі з ASCOT, покликана здешевити страхування морських перевезень зерна та інших важливих продовольчих товарів у територіальних водах України. Загальний обсяг покриття за програмою становить $50 млн.

  У Мінекономіки розраховують, що це сприятиме збільшенню обсягів українського експорту. За підрахунками, запропонований механізм страхування дозволить здешевити вартість страхування зерна в середньому приблизно на 2,5 відсотка від вартості страхового тарифу.

  Це, у свою чергу, дозволить трейдерам економити близько 100-140 грн на одній тоні вантажу. Загалом система може принести сільськогосподарським товаровиробникам додатково 4 млрд грн. Україна розраховує, що в перспективі такі страхові інструменти буде розширено і на інші види експорту.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми