Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Які країни ЄС набільше страждають від корупції

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: корупція, Європа

  За оцінками експертів, корупція в Західній Європі та Європейському Союзі погіршується. І це сталося вперше за понад десять років.

  1174_unnamed.jpg (24.93 Kb)

  Про це йдеться у останньому звіті Transparency International, яка опублікувала свій останній звіт про антикорупційні зусилля в Західній Європі та ЄС, пише euronews.com.

  Transparency International розглядала 180 країн і територій за сприйнятим рівнем корупції в державному секторі за шкалою від нуля (висока корумпованість) до 100 (дуже чиста).

  Найменш корумповані країни у світі:

  Данія,
  Фінляндія,
  Нова Зеландія.

  Незважаючи на хороші позиції в загальному списку, кілька високопоставлених демократій, як-от Швеція (82), Нідерланди (79), Ісландія (72) і Сполучене Королівство (71), зафіксували свої найнижчі результати в річному CPI з 2012 року.

  Країни повинні підвищити свої стандарти та краще запровадити власні правила, щоб активізувати зусилля проти корупції, захистивши систему правосуддя від втручання та створивши захист для впливових груп інтересів у політиці.

  Найкращі показники мали Данія (90), Фінляндія (87) і Норвегія (84), а найнижчі - Угорщина (42), Румунія (46) і Болгарія (45).

  Хто покращив показник

  З 31 країни цього регіону лише шість країн значно покращили свій показник з 2012 року: Чехія (57), Естонія (76), Греція (49), Латвія (60), Італія (56) та Ірландія (77)

  Порівняно з показниками CPI 2015 року Австрія (71), Люксембург (78), Швеція (82) і Велика Британія (71) значно знизилися.
  Греція отримала дуже низький бал у списку 2023 року через слабку незалежність судової системи.

  Де можуть покращити боротьбу з корупцією

  Згідно зі звітом, навіть країни з найвищими показниками мають проблеми з приборканням корупції в державному секторі.
  Transparency International також посилається на нещодавно запропоновану антикорупційну директиву ЄС, яка, якщо її ухвалять, вимагатиме від держав-членів «визнати підкуп іноземних держав злочином».

  Деякі з найгучніших корупційних скандалів у новітній історії стосувалися відмивання грошей через банки в таких країнах ЄС, як Данія (90), Німеччина (78) і Швеція (82). Неспроможність їхніх урядів належним чином здійснювати нагляд за банками є однією з причин створення нового органу з боротьби з відмиванням грошей на рівні ЄС.

  Що в Україні

  Нагадаємо, згідно з аналітикою КМІС, корупцію вважають найсерйознішою проблемою для України після повномасштабної війни. Так вважають 89% громадян, причому головним і найсерйознішим типом корупції є політична корупція (81%).

  Незважаючи на помітне покращення громадського сприйняття щодо поширеності корупції, 94% респондентів все ще вважають, що корупція є широко розповсюдженою по всій Україні. Відсоток тих, хто впевнений, що рівень корупції зріс від початку повномасштабної війни, перевищує відсоток тих, хто вважає, що він зменшився, а відтак суспільство залишається дуже розділеним стосовно оцінки цього питання.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми