Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В Україні діють нові правила продажу населенню валюти

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: обмін валют, нові правила

  В Україні з 1 грудня 2023 року діють нові правила продажу населенню готівкової валюти. Тепер українці можуть купити у банках та обмінниках стільки, наприклад, доларів, скільки їм потрібно.

  7916_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

  Про це повідомили у Національному банку. Там зазначили: скасування обмежень на продаж валюти населенню позитивно позначиться на стані ринку. Зокрема, за оцінками, це сприятиме:

  мінімізації різниці між готівковим та безготівковим курсами;
  стабілізації курсових очікувань;
  підвищення стійкості валютного ринку.
  Скільки можна було купити доларів раніше

  До цього ж купити можна було лише певну суму. Зокрема, обсяг можливого продажу готівкової валюти для кожного банку визначався як сума кількох складових, нагадав нардеп від "Слуги народу" Данило Гетманцев. Зокрема, йшлося про:

  залишок готівкової валюти у банках станом на 13 квітня 2022 року;
  обсяг перевищення між купівлею-продажем готівкової валюти та 120% від обсягу купленої безготівкової валюти у населення.
  Що буде з курсом у лютому

  Тим часом, у банківському секторі очікують, що у лютому готівковий курс долара в Україні перебуватиме в межах коридору купівлі та продажу від 37,5 до 39,5 грн. Увечері ж 27 січня банки купують долар в середньому по 37,9 грн, а продають по 38,35 грн. Таким чином, не виключається здешевлення валюти у купівлі, але здорожчання у продажу.

  При цьому, розповів начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий, залежно від поточних обставин, курси продажу на готівковому ринку будуть суттєво різними. Так:

  у банках вони будуть вищими за курс купівлі до 0,6 грн;
  "в обмінних пунктах ця різниця може іноді досягати 1 грн і більше".
  "Крім того, важливим для валютного ринку буде і те, що готівковий ринок підлаштовуватиметься під ситуацію на міжбанку, а різниця між безготівковим та готівковим курсами, найімовірніше, не перевищить 0,5-1 грн. При цьому курси купівлі на готівковому ринку конкуруватимуть між собою: наприклад, різниця між курсами купівлі у банках та обмінних пунктах буде досить незначною – на рівні 0,1-0,2 грн", – зазначив Лєсовий.

  Яка ситуація на ринку

  Загалом же, пояснив заступник голови регулятора Сергій Ніколайчук, за режиму керованої гнучкості зміна курсу в той чи інший бік є нормальним явищем. Ба більше, наголосив він, НБУ попереджав, що подібне може відбуватися.

  "Як і обіцяв НБУ, курс може як послаблюватися, коли ситуація на ринку погіршується, так і змінюватися, коли ситуація поліпшується. Як це, було, наприклад, у жовтні та першій половині листопада", – сказав Ніколайчук.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми