Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Чому іноземні компанії застрягли в процесі виходу з ринку рф

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: іноземні компанії, рф

  Багато компаній, які все ще працюють в Росії, застрягли в процесі виходу. Російський уряд усе більше його ускладнює.

  4365_gerb_1.jpg (38.03 Kb)


  Понад 1000 іноземних компаній оголосили про вихід з російського ринку після повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Однак станом на кінець 2023 року в Москві заявляють, що багато бізнесів не дотримали слова.

  Дані Єльського університету показують, що багато компаній скорочують свою діяльність у Росії, але лише третина перевірених корпорацій повністю розірвали відносини з РФ. Там все ще працюють 552 іноземні компанії. Мова, зокрема, йде про тих, хто значно скоротив свої інвестиції та діяльність, пише Business Insider.

  Водночас ще 502 корпорації згорнули більшість своїх операцій у Росії, але залишили відкритими варіанти повернення. Загалом 535 компаній повністю вийшли з російського ринку.

  Київська школа економіки (KSE) дослідила найбільших платників податків у Росії, які генерували понад 5 мільйонів доларів річного доходу та в яких іноземці володіють часткою понад 51%. Висновок – більшість іноземних компаній не залишили РФ.

  Згідно з даними, 1582 компанії продовжують працювати, а трохи менше 300 повністю вийшли з російського ринку з лютого 2022 року.

  До того ж сповільнюються темпи виходу з Росії. В Єльському університеті стверджують, що протягом кількох тижнів після повномасштабного вторгнення спостерігався початковий порив виходу, але він сповільнився.

  За даними KSE, хоча відсоток компаній, які припинили свою діяльність у Росії, різко зріс до середини квітня 2022 року, частка тих, хто покинув ринок або залишився на ринку, не змінювався протягом останніх 15 місяців.

  Багато найвідоміших імен уже пішли з ринку. Росію залишили такі відомі бренди як McDonald's і постачальник енергії BP. Проте іноземні компанії, які все ще працюють у РФ, назвали низку причин, щоб не залишати ринок, включаючи операційні, етичні та політичні проблеми.

  Багато компаній застрягли в процесі виходу з ринку. Російський уряд усе більше ускладнює цей процес. Мова йде про вимоги сплатити пожертви державі та продавати свої активи з великим дисконтом.

  Нещодавно Кремль також оголосив, що західні компанії, які хочуть вийти з Росії, повинні продати свої активи за російські рублі.

  Компанії, які все ще працюють у Росії, сприяють бурхливому розвитку економіки країни під час війни. У третьому кварталі порівняно з минулим роком валовий внутрішній продукт РФ зріс на 5,5%, змінивши падіння на 3,5% за той самий період 2022-го.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми