Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Рівень життя в Чехії дещо знизився

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: Чехія, рівень життя

  Рівень життя в Чехії минулого року дещо знизився порівняно із середньоєвропейським. Валовий внутрішній продукт (ВВП) на душу населення, виражений у стандартах купівельної спроможності, знизився на один процентний пункт і склав 91% від середнього показника по ЄС, внаслідок чого Чехія виявилася на одному рівні з Кіпром та Словенією (92%) і трохи відстала від Італії (96%).

  2689_71_main-v1638810437.jpg (29.73 Kb)


  Такими є дані, опубліковані Чеським статистичним управлінням у «Статистичному щорічнику 2023».

  Болгарія тривалий час має найнижчий у ЄС рівень ВВП на душу населення за стандартами купівельної спроможності, який торік становив 59% від середнього показника по ЄС. Навпаки, найвищий рівень життя — у Люксембурзі, де він торік досяг 261% від середнього по ЄС.

  Серед країн, що вступили до ЄС після 2004 року, Чехія посідає четверте місце. Порівняно з минулим роком попереду опинилися Словенія та Кіпр. Найвищий рівень життя серед цих країн — на Мальті, яка єдина перевищила середній показник ЄС, маючи 102%.

  Порівняння показує, що серед країн Вишеградської четвірки (Чехія, Словаччина, Польща, Угорщина) найбільш благополучною є Чехія. У Польщі ВВП на душу населення за стандартами купівельної спроможності становить 80% від середнього показника ЄС, в Угорщині — 77%, у Словаччині — 68%.

  Серед старих держав-членів ЄС рівень життя нижчий, ніж у Чехії, в Іспанії (85%), Португалії (77%) та Греції (68%).  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми