Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Нерухомість та земля, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Чи вплине на вартість житла скасування фіксованого курсу долара

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: фіксований курс долара, вартість житла

    Співзасновник та керуючий партнер компанії INSPI Development Володимир Семенцов прогнозує, що у другій половині жовтня та в листопаді глобальних змін у вартості житла на первинному ринку не варто очікувати.

    5093_2477751.jpg (87.79 Kb)

    Скасування фіксованого курсу долара в найближчий перспективі не вплине на вартість житла на первинному ринку.

    Про це розповів співзасновник та керуючий партнер компанії INSPI Development Володимир Семенцов. За його словами, наразі НБУ ефективно працює над тим, щоб лібералізація валютного ринку не супроводжувалася різкими курсовими змінами.

    "Режим "керованої гнучкості" зберігає за НБУ можливість здійснення тактичних заходів, спрямованих на задоволення попиту на валюту. Відтак очікується, що у найближчий місяць допустимий розрив міжбанківського та готівкового курсів навряд чи буде більшим за 1%, а очікуваний валютний "коридор" збережеться в межах 38-39,5 грн/дол", - прогнозує Семенцов.

    За словами експерта, ціноутворення на первинному ринку житла базується на курсі долара, що в контексті кон'юнктури валютного ринку не вплине на вартість квадратного метру. А якщо взяти до уваги досить низький рівень попиту та об'єктивні умови війни, у другій половині жовтня та в листопаді глобальних змін у вартості житла на первинному ринку не варто очікувати.

    "Як і протягом 9 місяців 2023 року рівень попиту складає максимум третину від довоєнного рівня. А в загальному співвідношенні з наявною пропозицією – це лише 15-20%. І у найближчій перспективі зростання попиту є малоймовірним", - зазначив він.

    Також він вказав на те, що наявний попит розподілений нерівномірно, адже понад 70% покупців цікавлять квартири в уже зведених будинках або в житлових комплексах чи окремих чергах ЖК на завершальних стадіях будівництва (з рівнем готовності від 70% та очікуваним введенням в експлуатацію до кінця першого півріччя 2024 року).

    Зміна курсового режиму
    Національний банк України з 3 жовтня скасував фіксований курс гривні до долара та запровадив гнучкий курс. Відтепер впроваджено режим "керованої гнучкості", за якого курс встановлюватиметься відповідно до ситуації на міжбанківському валютному ринку, проте НБУ буде контролювати, аби не відбувалося значного знецінення чи зростання курсу.

    До повномасштабного російського вторгнення в Україні був плаваючий валютний курс, проте після початку великої війни НБУ тримав фіксований курс гривні до долара, – спочатку 29,25 грн/долар, а з 21 липня 2022 року – 36,57 грн/долар.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми